Polecamy

WWW-mysliborz

WWW-powiat mysliborski


Zespół Szkół im. Noblistów Polskich
ul. Za Bramką 8
74 -300 Myślibórz
e-mail: zsp2_mysliborz@poczta.onet.pl
tel./fax.: 095 747 25 71
  NIP: 597-10-17-945
REGON: 000788650
KONTO: GBS Barlinek o. Myślibórz
29 8355 0009 0000 1502 2000 0001

Witaj na stronie Zespołu Szkół im. Noblistów Polskich w Myśliborzu

Znajdziesz tutaj informacje o historii i codziennym życiu naszej szkolnej społeczności. Publikujemy także informacje o naszych tradycjach, którymi przez prawie 40-letni okres istnienia szkoła na trwałe wpisała się w historię miasta i regionu.

 

W roku szkolnym 2018/2019 proponujemy naukę w:

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM
medyczno-inżynierska "A" 
europejsko - językowa "B"
społeczno - prawna "C"
humanistyczna "D"
artystyczna "E"
  TECHNIKUM (4 - LETNIM)
technik logistyk
technik spedytor 

ZAPRASZAMY TEŻ DOROSŁYCH DO TRZYLETNIEGO 

BEZPŁATNEGO LICEUM WIECZOROWEGO

Więcej w dziale rekrutacja...

listopad - pamiętamy o tych, którzy odeszli...

na stronę

 

Dla tych, którzy odeszli – płomień na wietrze kołysze wiatr.

Dla nich tyle kwiatów i niebo jesienne…

     Listopad jest takim miesiącem, w którym kierujemy naszą uwagę ku przeszłości. Dzień

1 listopada – Wszystkich Świętych –  rozpoczyna okres poświęcony wspomnieniom zmarłych, dlatego tego dnia i w kolejnych odwiedzamy groby bliskich, aby zapalić znicze, pomodlić się za zmarłych, złożyć okolicznościowe wieńce i wiązanki. Pamiętamy o bliskich, których nie ma już wśród nas, wspominamy też wydarzenia historyczne, które pochłonęły ogrom ofiar. Dlatego znicze płoną nie tylko na indywidualnych grobach, ale też przy pomnikach i obeliskach upamiętniających tych, którzy polegli, walcząc o wolność naszego kraju.

     W tym roku, szczególnym dla naszej ojczyzny, ze względu na 100 rocznicę odzyskania niepodległości, uczciliśmy pamięć tych, którzy brali udział w ważnych dla Polski wydarzeniach historycznych.

     Uczniowie naszej szkoły zapalili 100 zniczy przy Pomniku Sybiraków, znajdującym się na Cmentarzu Komunalnym. Znicze zapłonęły też przed Obeliskiem „Ojców Niepodległości”,  poświęconym tym wielkim postaciom historycznym, które przyczyniły się do odzyskania niepodległego państwa. Obelisk znajduje się nieopodal siedziby Starostwa Powiatowego

w Myśliborzu i został odsłonięty 8 XI br. Udaliśmy się również na Cmentarz Wojenny, gdzie utworzona jest nekropolia dla poległych na Ziemi Myśliborskiej. Na 49 tarasowo ułożonych kwaterach zapaliliśmy znicze dla 687 tam  pochowanych.

Pośród cmentarzy cichych uliczek
Jak wierna pamięć – palą się znicze…Statut szkoły

Podręczniki

podreczniki

1564405
Dzisiaj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie
751
751
11616
1564405

Twój IP: 3.226.245.48