Polecamy

WWW-mysliborz

WWW-powiat mysliborski


Zespół Szkół im. Noblistów Polskich
ul. Za Bramką 8
74 -300 Myślibórz
e-mail: zsp2_mysliborz@poczta.onet.pl
tel./fax.: 095 747 25 71
  NIP: 597-10-17-945
REGON: 000788650
KONTO: GBS Barlinek o. Myślibórz
29 8355 0009 0000 1502 2000 0001

Witaj na stronie Zespołu Szkół im. Noblistów Polskich w Myśliborzu

Znajdziesz tutaj informacje o historii i codziennym życiu naszej szkolnej społeczności. Publikujemy także informacje o naszych tradycjach, którymi przez prawie 40-letni okres istnienia szkoła na trwałe wpisała się w historię miasta i regionu.

 

W roku szkolnym 2018/2019 proponujemy naukę w:

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM
medyczno-inżynierska "A" 
europejsko - językowa "B"
społeczno - prawna "C"
humanistyczna "D"
artystyczna "E"
  TECHNIKUM (4 - LETNIM)
technik logistyk
technik spedytor 

ZAPRASZAMY TEŻ DOROSŁYCH DO TRZYLETNIEGO 

BEZPŁATNEGO LICEUM WIECZOROWEGO

Więcej w dziale rekrutacja...

100 LAT NIEPODLEGŁEJ POLSKI - SZTANDAR DLA ZESPOŁU SZKÓŁ im. NOBLISTÓW POLSKICH w MYŚLIBORZU

     W piątek 9 listopada br. w naszej szkole odbyła się niezwykle podniosła uroczystość z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości połączona z nadaniem szkole sztandaru.

    

     Msza Święta odprawiona przez ks. Piotra Budę rozpoczęła uroczystość nadania szkole sztandaru. Uczestniczyli w niej zaproszeni goście, rodzice uczniów, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Poświęcenia sztandaru dokonał proboszcz parafii pw. Św. Krzyża ks. Janusz Zachęcki. Następnie w uroczystym pochodzie sztandar został przeniesiony do szkoły.

     Prowadząca szkolną uroczystość p. Barbara Figiel, witając zgromadzonych gości, zaprosiła wszystkich do wspólnego zaśpiewania czterech zwrotek hymnu narodowego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się:

- Starosta Powiatu Myśliborskiego pani Danuta Patkowska,

- Burmistrz Miasta i Gminy Myślibórz pan Piotr Sobolewski,

- Wicestarosta Powiatu Myśliborskiego pan Mariusz Norsesowicz,

- Przewodniczący Rady Powiatu pan Ferdynand Łukasik,

- Proboszcz Parafii pw. Św. Krzyża w Myśliborzu ks. Janusz Zachęcki,

- Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych Powiatu Myśliborskiego,

- Prezes ZNP w Myśliborzu pan Jan Urbanowski,

- Prokurator Prokuratury Rejonowej w Myśliborzu pani Lucyna Traczewska,

- Komendant Powiatowy PSP w Myśliborzu mł. bryg. Grzegorz Słota,

- Powiatowy Inspektor Sanitarny pani Marzena Smolarek,

- Nadleśniczy Nadleśnictwa Myślibórz pani Ewelina Rybarska,

- Prezes Zarządu Koła Związku Sybiraków w Myśliborzu pani Janina Hryniewiecka,

- Przedstawiciele Rady Rodziców,

- Właściciel Firmy Budowlanej SANBUD pani Beata Najmrodzka,

- Właściciele Hurtowni BIK pan Robert Bajewski i pan Krzysztof Wojtasik.

     Dokładnie o godz. 11.11 rozpoczął się ten podniosły i niezwykle wzruszający moment. Zaproszeni goście, uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły wspólnie zaśpiewali hymn narodowy, włączając się tym samym do akcji „Rekord dla Niepodległej”.

Po tym nastąpił moment nadania szkole sztandaru. Dyrektor szkoły p. Beata Fryder zaprosiła szanownych gości do symbolicznego umocowania pamiątkowych gwoździ na drzewcu sztandaru. Następnie przedstawiciele Rady Rodziców Zespołu Szkół im. Noblistów Polskich w Myśliborzu przekazali sztandar dyrektorowi szkoły i szkolnemu pocztowi sztandarowemu jako symbol tradycji patriotycznych i wyraz szacunku dla człowieka, hartu ducha, wartości, które stanowią fundament pracy wychowawczej szkoły oraz wspólnych dążeń rodziców i nauczycieli. Przekazując sztandar szkolnemu pocztowi, który stanowią:

- Radosław Pietrzak

- Martyna Kluba

- Zuzanna Tomaszewicz

pani dyrektor powiedziała: „DRODZY UCZNIOWIE. PRZEKAZUJĘ SZTANDAR W WASZE RĘCE. NIECH PROWADZI WAS KU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI. NIECH ZAWSZE BĘDZIE SYMBOLEM WASZEJ GODNOŚCI I POWINNOŚCI UCZNIOWSKIEJ. STRZEŻCIE JEGO HONORU”.

     Po prezentacji sztandaru, dokonanym przez p. B. Figiel, nastąpił uroczysty moment ślubowania uczniów klas pierwszych na otrzymany sztandar.

     Sztandar jest zawsze wyjątkowym symbolem godności, pracy i wartości patriotycznych, które bliskie są każdej polskiej szkole. Mówili o tym goście: Starosta Powiatu Myśliborskiego pani Danuta Patkowska, Burmistrz Miasta i Gminy Myślibórz pan Piotr Sobolewski, wicestarosta Powiatu Myśliborskiego pan Mariusz Norsesowicz, przewodniczący Rady Powiatu pan Ferdynand Łukasik i przewodnicząca oddziału Związku Sybiraków w Myśliborzu pani Janina Hryniewiecka.

                                                           „Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród

                                                   Nie damy pogrześć mowy,

                                                     Polski my naród, polski lud,

                                                         Królewski szczep piastowy…”

     W tym niezwykle podniosłym nastroju wszyscy uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez uczniów klasy I „B” LO i 3 Bg pod opieką p. Barbary Figiel z okazji 100 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI.

Występ uświetnił chór i zespół muzyczny pod kierownictwem p. Andrzeja Wachowicza. Dla pokreślenia wagi tej uroczystości wszyscy obecni otrzymali piękne, biało – czerwone kotyliony.

     123 lata zaborów sprawiły, że kolejne pokolenia Polaków przychodziły na świat w zniewolonym kraju. Jednak naród trwał, choć nie istniało państwo, trwał dzięki pamięci o swej przeszłości, tradycji i kulturze. Droga do niepodległości była długa i krwawa, ale poczucie tożsamości narodowej było tak ogromne, że rosnące represje tylko wzmagały opór.

Teksty poetyckie i piosenki zaprezentowane przez uczniów przypomniały te tragiczne karty historii Polski, ale też pokazały, jak wielką była ta chwila, gdy 11 listopada 1918 roku Polska stała się krajem niepodległym.

     Rok 2018 jest więc dla Polaków rokiem szczególnym. Można uroczyście świętować 100 lat niepodległego państwa polskiego. Słuchając tekstów przedstawionych podczas uroczystości, odczuwało się tę radość, że dane nam jest żyć w wolnym kraju. Prezentowana przez uczniów „Rota” została zaśpiewana na stojąco przez wszystkich obecnych na uroczystości.

     Zgromadzeni goście ze wzruszeniem nagrodzili brawami występujących uczniów, bo to szczególnie jest ważne, że młode pokolenie mówi:

„Ziemio ojczysta, ziemio jasna,

Nie będę powalonym drzewem.

Codziennie mocniej w ciebie wrastam

Radością, smutkiem, dumą, gniewem.

Nie będę jak zerwana nić,

Odrzucam pustobrzmiące słowa.

Można nie kochać cię – i żyć,

Ale nie można owocować”.

Statut szkoły

Podręczniki

podreczniki

1564411
Dzisiaj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie
757
757
11622
1564411

Twój IP: 3.226.245.48