Polecamy

WWW-mysliborz

WWW-powiat mysliborski

Nagroda publiczności w Międzyszkolnym Konkursie "Nobliści Polscy" w Choszcznie

 10 grudnia 2007 uczennice klasy II „E”: Paulina Chojnacka , Karina Czechowicz i Zuzanna Walczuk reprezentowały Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Myśliborzu na konkursie wojewódzkim „Nobliści Polscy”, zorganizowanym przez Zespół Szkół Nr 2 imienia Noblistów Polskich w Choszcznie. Była to VI edycja międzyszkolnej rywalizacji poświęconej popularyzacji dokonań laureatów nagrody Nobla polskiego pochodzenia. Do konkursu przystąpiły cztery szkoły gimnazjalne (z Choszczna, Barlinka, Dolic i Stargardu Szczecińskiego i 3 szkoły ponadgimnazjalne (z Myśliborza, Pyrzyc i Choszczna).


Gimnazjaliści rywalizowali w trzech kategoriach:
  • plastyczna prezentacja dwóch sylwetek Noblistów Polskich
  • konkurs wiedzy o życiu i twórczości polskich laureatów Nagrody Nobla
  • prezentacja dokonań wybranego noblisty polskiego w dowolnej formie
Grand prix konkursu - „Pierwszy Szczebel do Nobla” zdobyli Gimnazjaliści z Barlinka.
Młodzież szkół ponadgimnazjalnych prezentowała w dowolnej formie temat: „Noblista z polskimi korzeniami”. Uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Myśliborzu przedstawiły sylwetkę Marii Skłodowskiej-Curie. Występ ten łączył cechy odczytu, prezentacji multimedialnej i kabaretu, spotkał się z ogromnym aplauzem licznie zgromadzonych widzów, czego wyrazem była przyznana naszej szkole nagroda publiczności”.
„Pęd Noblowski”- główną nagrodę konkursu w kategorii szkół ponadgimnazjalnych otrzymali reprezentanci gospodarzy - ZS Nr 2 w Choszcznie. Organizatorzy przygotowali dla zwycięzców nagrody książkowe oraz drobne upominki a dla wszystkich uczestników - skromny poczęstunek.

Opracowała:
Wioletta Adamczewska,
wychowawca klasy II E
i opiekun reprezentacji
szkoły podczas konkursu.

Statut szkoły

Podręczniki

podreczniki

1223133
Dzisiaj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie
354
354
10680
1223133

Twój IP: 54.83.93.85