Polecamy

WWW-mysliborz

WWW-powiat mysliborski

Już za rok matura...

2 i 3 października 2008 r. to dni, w których uczniowie klas trzecich zmierzyli się po raz pierwszy z procedurami oraz arkuszami egzaminacyjnymi podczas „matury próbnej” przygotowanej przez dyrekcje szkoły i nauczycieli poszczególnych przedmiotów zadeklarowanych przez uczniów.
W pierwszym dniu z językiem polskim zmagało się 131 uczniów, z językiem angielskim – 86 uczniów natomiast z językiem niemieckim – 45 uczniów. W drugim dniu przyszedł czas na geografię, chemię, biologię, WOS, historię i matematykę.
Galowe stroje, zachowanie wszelkich obowiązujących procedur, specjalnie powołane przez dyrekcję komisje egzaminacyjne, towarzyszący strach i niepewność to przedsmak prawdziwej matury.
To niestety a może na szczęście nie ostatnia taka próba intelektualna trzecioklasistów przed majową maturą. – Po co tyle tych prób? – pyta wielu uczniów – Przecież trzeba wybadać teren – odpowiadają inni. Pewnie maja rację, gdyż im więcej takich prób, tym mniejszy stres, lepsza znajomość procedur i budowy arkuszy egzaminacyjnych. – Lepiej unikać wpadek i mieć świadomość tego, co nas czeka w maju – zgodnie stwierdza grupka maturzystów oczekujących na kolejny egzamin (język angielski).
Godz. 10.20, uczennica klasy III LO E M. Gradowska właśnie opuściła salę egzaminacyjną z języka polskiego. – Jestem dobrej myśli – mówi Małgosia – tematy dość łatwe, tekst ze zrozumieniem tez nie był trudny. Wybrała temat I (Rozterki Raskolnikowa…) – Szybko poszło, mam nadzieję, że dobrze – mówi koleżanka klasowa Małgosi – K. Czechowicz. Obie przyznają, że bardzo się bały, jednak po chwili strach i stres odeszły w zapomnienie.
Zadowolone z własnej pracy okazały się również uczennice klasy III LO D – S. Szachnowska, M. Parys i O. Przyłucka. – Raskolnikow to mój temat! – z radością oznajmiła ostatnia z nich.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki z nadzieją, że tematy próbnej matury sprawiły radość nie tylko wyżej wymienionym uczennicom.
 
M.Ł.

Statut szkoły

Podręczniki

podreczniki

1202757
Dzisiaj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie
240
2474
7480
1202757

Twój IP: 54.227.186.112