Polecamy

WWW-mysliborz

WWW-powiat mysliborski

Konkurs - Londyn 2012

zdjecie1

Dnia 28.11.2012 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Pyrzycach odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy Olimpijskiej „Londyn 2012”. Zakres wiedzy obejmował udział zachodniopomorskich sportowców w ostatnio rozegranej 30. Igrzysk Olimpijskich w Londynie, najważniejsze starty  Polaków, oraz największych zagranicznych  gwiazd tej olimpiady. Został on rozegrany dla dwóch grup-gimnazjalistów, oraz licealistów. Nasze liceum reprezentował jeden uczeń – Michał Marczak z kl. II B. W kat. gimnazjalistów startowali uczniowie Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza – Miłosz Górka i Marek Strachota.

zdjecie2

W kategorii liceum walka toczyła się do ostatniego pytania, ale ostatecznie wygrał Michał Marczak. Dla laureata przyszłorocznej edycji tego konkursu zorganizowany będzie wyjazd do Soczi, gdzie odbędą się następne Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

Wyniki reprezentantów Myśliborza:

Gimnazjum

1. Miłosz Górka – 54/60 (pisemna), 12/12 (ustna)

5. Marek Strachota – 43/60 (pisemna), 6/12 (ustna)

Liceum

Michał Marczak – 52/60 (pisemna), 10/12 (ustna)

A oto parę pytań z konkursu, spróbujcie odpowiedzieć ;p

- Valerie Adams, kulomiotka, otrzymała złoty medal od MKOlu, mimo, że zajęła na olimpiadzie 2.miejsce. Dlaczego?

- Ile meczy wygrali w Londynie polscy siatkarze (tu się pomyliłem w cz. ustnej)

-… i pytanie, które naprawdę było „bardzo trudne” – podaj nazwisko piłkarza Pogoni Szczecin grającego na igrzyskach w Londynie w rep. Polski… trudniejszych nie było?

M. M.

Statut szkoły

Podręczniki

podreczniki

1202773
Dzisiaj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie
256
2490
7496
1202773

Twój IP: 54.227.186.112