Polecamy

WWW-mysliborz

WWW-powiat mysliborski

Alarm przeciwpożarowy

alarm

W trosce o poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczniów, dnia 28 listopada  2012 roku w Zespole Szkół im. Noblistów Polskich, przeprowadzony został próbny alarm przeciwpożarowy przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Myśliborzu.

O godzinie 10.03 uczniowie usłyszeli sygnał - 3 długie dzwonki powtarzające się w krótkich odstępach czasu. Był to sygnał mówiący o zagrożeniu pożarowym. Zgodnie z planem ewakuacji, uczniowie wraz z nauczycielami oraz pracownicy administracji i obsługi, opuścili budynek szkoły i udali się na miejsce zbiórki, którym był plac zabaw. Nauczyciele sprawdzili obecność uczniów i zdali raport Dyrektorowi Szkoły. W celu stworzenia realistycznej sytuacji pożaru, strażacy zadymili sztucznym dymem pomieszczenia na pierwszym piętrze budynku szkoły. 

Przeprowadzone ćwiczenia miały na celu sprawdzenie stopnia opanowania umiejętności zachowania się w sytuacji zagrożenia pożarem uczniów i pracowników szkoły oraz zasadami postępowania na wypadek pożaru: poruszania się w budynku zgodnie z drogami ewakuacji i przejścia na wyznaczony teren zbiórki.  Ewakuacja przebiegła sprawnie i w krótkim czasie. Po przewietrzeniu obiektu ćwiczenia zakończono i wszyscy wrócili bezpiecznie do szkoły.

Jednostce Straży Pożarnej w Myśliborzu kierowanej przez pana Krzysztofa Pasternaka  dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu akcji. Mamy jednocześnie nadzieję, że umiejętności szybkiego opuszczania zagrożonego budynku nigdy nie będziemy musieli sprawdzać w praktyce. 

Galeria

Statut szkoły

Podręczniki

podreczniki

1171238
Dzisiaj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie
478
478
9378
1171238

Twój IP: 54.162.133.222