Polecamy

WWW-mysliborz

WWW-powiat mysliborski

Dzień AIDS

Dnia 5 listopada 2012 roku w Zespole Szkół im. Noblistów Polskich odbył się po raz czwarty Światowy Dzień AIDS. Organizacją zajęli się uczniowie klas gimnazjalnych w ramach projektu edukacyjnego, pod czujnym okiem pani Danuty Jurek, pani Eweliny Dudy i pani Joanny Obidowskiej-Kuczyńska. Z tej okazji gościliśmy w naszej szkole przedstawicielki Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Myśliborzu, panią Reginę Giniewicz i panią Alicję Buczkowską.. Projekt miał za zadanie uświadomić całej społeczności szkolnej, że z wirusem HIV da się żyć i ludzie, którzy są jego nosicielami, nie są w niczym gorsi od nas i zasługują na społeczną akceptację.

 Na początku uczniowie: Benjamin Rychliński, Konrad Kwaśny, Wojciech Budnik i Dang Nam Draczyński, zaprezentowali prezentację multimedialną, którą przygotowali na podstawie wywiadu z doktorem Witkowskim – pracownikiem PSSE. Grupa była również odpowiedzialna za dekorację.

Projekt o tej samej tematyce stworzyła też grupa żeńska, w skład której wchodziła Marta Gnatek, Natalia Kujawińska, Adrianna Machaj, Zuzanna Pachut i Edyta Wypiorczyk. Dziewczyny miały za zadanie przygotować stoisko informacyjne, plakaty, i postery, które poruszały tematykę choroby AIDS. Uczestniczki wykonały czerwone kokardki, symbolizujące solidarność z osobami żyjącymi z HIV i AIDS. Uczennice przygotowały też krzyżówki. Za dwadzieścia prawidłowo rozwiązanych krzyżówek, uczniowie otrzymali drobne upominki.

Rozstrzygnięty został również konkurs na komiks w formie prezentacji multimedialnej pt.: „Tolerancja wobec chorych na AIDS i nosicieli HIV" zorganizowany przez PSSE. Organizatorzy otrzymali tylko dwie prace uczennic klasy II A/D LO, mimo to wybór lepszej był bardzo trudny. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Pamela Czarnota, a na drugim miejscu znalazł się komiks Kamili Ciwińskiej.

Panie, które podjęły się zorganizowania całego wydarzenia otrzymały podziękowania za wieloletnią współpracę z Powiatową Stacją Sanitaro – Epidemiologiczną.

Na koniec uczniowie zaangażowali się w przedstawienie, które ukazywało to, jak można zarazić się wirusem HIV i jak ludzie z nim żyją. Udział w nim wzięli: Błażej Wolański, Agnieszka Florczak, Monika Moławska, Małgorzata Iwaszko, Paula Dziubek, Karolina Bernat, Łukasz Leśniak, Oliwier Niedoba, Nikola Cibor, Aleksandra Królikowska i Benjamin Rychliński. Uczniowie dali z siebie wszystko, by w jak najlepszy sposób ukazać problematykę choroby. Całej inscenizacji towarzyszyła wspaniała oprawa muzyczna, która wywołała wiele emocji nie tylko wśród uczniów, lecz także wśród nauczycieli.

Uważam, iż to wydarzenie doskonale ukazało problem związany z HIV i AIDS. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i paniom, które podjęły się organizacji całego przedsięwzięcia. Dziękujemy naszym gościom z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Myśliborzu za przybycie oraz ufundowanie wszystkich nagród i upominków, bez których nasza szkoła nie mogłaby nagrodzić uczestników konkursów.

Galeria

Statut szkoły

Podręczniki

podreczniki

1171734
Dzisiaj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie
337
974
9874
1171734

Twój IP: 54.80.87.166