Polecamy

WWW-mysliborz

WWW-powiat mysliborski

Święto matematyki.

dzien matematyki w ZS Myśliborz

W dniu 13.03.2013r. w naszej szkole obchodziliśmy ,,Święto Matematyki”, którego główną bohaterką była złota liczba. Miało ono charakter konkursu pomiędzy klasami pierwszymi gimnazjum. Organizatorami potyczek matematycznych byli uczniowie klasy 2Ag: Weronika Pakiet, Magda Rutkowska, Dominika Zebrowska, Katarzyna Wałowska, Natalia Franczuk, Michał Baranowski i Bartosz Figiel.

Konkurs został przeprowadzony w ramach projektu edukacyjnego pod opieką mgr Barbary Figiel. W zabawie brały udział klasy: 1Ag, 1Bg i 1Cg. Pierwszoklasiści zmierzyli się z następującymi zadaniami: zamianą jednostek, sudoku, krzyżówką matematyczną i rebusami matematycznymi. Dwa konkursy zostały przygotowane przez uczniów wcześniej. Były to karykatury matematyków i wiersz o matematyce. Nad przebiegiem konkurencji czuwało jury w składzie: pan dyrektor mgr Ireneusz Szymański, pani mgr Iwona Krause i pani mgr Barbara Figiel. Zwyciężyła klasa 1Ag, drugie miejsce zdobyła klasa 1Bg, a trzecie klasa ICg. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni słodkim upominkiem. Obchodom towarzyszyła wspaniała atmosfera i znakomita zabawa. Serdecznie gratulujemy i do zobaczenia za rok.

 

Wiersz o Matematyce napisany przez ucznia kl. IAg

Matematyka to jest nauka,

bez której sensu na darmo szukać.

W życiu codziennym jest używana,

bez niej nie kupisz nawet banana.

 

Złotych dwadzieścia, czy dziewiętnaście

kosztują w sklepie dla dziadka kapcie.

Czy oszczędności-te z mojej świnki

starczą na skuter, czy na rodzynki?

 

Matematyka pomoże, na wszystko odpowie,

znajdź dla niej miejsce w swej młodej głowie.

Mnożyć, dodawać to prosta sprawa,

z matematyką to jest zabawa.

 

Sinus, cosinus, przez siedem dzielenie

jest tak potrzebne, jak słonka świecenie.

Więc ucz się dzielnie człowieku młody,

matematyka nie zrobi ci szkody.

 

Wiersz o Matematyce napisany przez uczniów kl. IBg

Matematyka-królowa wiedzy.

Potwierdzają to moi koledzy.

Każdy więc uczeń chce ją zrozumieć

i do końca życia umieć.

 

Wiersz o Matematyce napisany przez uczniów kl. ICg

Raz, dwa, trzy

działania liczymy.

Wiedzę dzielnie zdobywamy

i z tego dumne są nasze mamy.

Klasówki, sprawdziany, kartkówki

nie mamy żadnej wymówki,

bo każdy tabliczkę mnożenia zna

i piątki z tego ma.

Galeria

Statut szkoły

Podręczniki

podreczniki

1171689
Dzisiaj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie
292
929
9829
1171689

Twój IP: 54.80.87.166