Polecamy

WWW-mysliborz

WWW-powiat mysliborski

Medal Pro Patria dla Naszej Szkoły

"Ojczyzno nasza kochana, Polsko (…) Nie zapomnij o nas…,
Pamiętaj, że za Ciebie oddaliśmy nasze życie…"

pro_patriaStowarzyszenie Gorzowska Rodzina Katyńska nadała naszej szkole Medal "Pro Patria" w podziękowaniu za bardzo dobrą współpracę i okazywane wsparcie w upamiętnianiu i utrwalaniu pamięci o Polakach, którzy polegli, zostali pomordowani w obozach NKWD lub ucierpieli w sowieckich łagrach.
Uroczyste nadanie odznaczenia odbyło się 13 kwietnia 2013 roku podczas uroczystości katyńskich w Gorzowie Wielkopolskim. Odebrał je w imieniu społeczności naszej szkoły Pan Dyrektor Ireneusz Szymański.

Jesteśmy dumni z takiego uhonorowania naszej szkoły, ponieważ medal został ustanowiony niedawno, bo zaledwie w 2011 roku Zarządzeniem Kierownika Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Znaleźliśmy się w znamienitym gronie, medal otrzymali m.in. Stanisław Oleksiak (prezes Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej), Henryk Strzelecki (prezes Zarządu Głównego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych), gen. Zbigniew Ścibor – Rylski (prezes Zarządu Głównego Związku Powstańców Warszawskich) oraz  25 Brygada Kawalerii Powietrznej im. Księcia Józefa Poniatowskiego oraz GROM – jednostka wojskowa Wojsk Specjalnych RP.


Oprac. Beata Fryder

Statut szkoły

Podręczniki

podreczniki

1171197
Dzisiaj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie
437
437
9337
1171197

Twój IP: 54.162.133.222