Polecamy

WWW-mysliborz

WWW-powiat mysliborski

Regionalny Konkurs Języka Niemieckiego

W tym roku szkolnym organizatorem Regionalnego Konkursu Języka Niemieckiego był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Dębnie. Konkurs składał się z dwóch etapów. Etap I odbył się 25 marca 2013 i polegał na rozwiązaniu testu gramatyczno-leksykalnego. Dwóch uczniów, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów z testu eliminacyjnego zostało zakwalifikowanych do finału. Finalistami naszej szkoły zostali: Aleksandra Broniowska i Josef Göttken z klasy III a/d.

17 kwietnia 2013 odbył się finał konkursu, który miał miejsce w Dębnie. W Finale wzięło udział pięć dwuosobowych drużyn. W pierwszej części rywalizacji uczestnicy konkursu obejrzeli fragment niemieckojęzycznego filmu, zadaniem było stworzenie dokończenia scenariusza. Należało również odpowiedzieć na pytania dotyczące obejrzanej historii. Kolejnym etapem konkursu było dyktando, które nie należało do najłatwiejszych i sprawiło problem wszystkim, nawet tym najlepszym z języka niemieckiego! W ostatniej części uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące polityki, geografii i szkolnictwa w Niemczech. Uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom i doskonale poradzili sobie z zadaniami. Nasza drużyna Aleksandra i Josef zajęli III miejsce!!! Gratulujemy wyniku! Dziękujemy organizatorom konkursu Pani Aleksandrze Tatała za zaproszenie na konkurs, a Pani Małgorzacie Wojciechowicz za opiekę nad uczestnikami konkursu.

Agnieszka Fiałek

Galeria

Statut szkoły

Podręczniki

podreczniki

1200724
Dzisiaj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie
441
441
5447
1200724

Twój IP: 54.167.15.6