Polecamy

WWW-mysliborz

WWW-powiat mysliborski

Ślubujemy

slubowanie 2013

Jedną z ważniejszych chwil w życiu każdego pierwszoklasisty jest włączenie go w poczet społeczności uczniowskiej. Tegoroczna uroczystość ślubowania klas pierwszych w naszej szkole odbyła się 25 września 2013 roku. W auli szkolnej zebrali się, wraz ze swoimi wychowawcami, Dyrekcją oraz przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego, uczniowie klas pierwszych gimnazjum i liceum.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego nadszedł oczekiwany moment ślubowania. Wszyscy pierwszoklasiści powtórzyli słowa przysięgi:

My uczniowie Zespołu Szkół im. Noblistów Polskich, ślubujemy uroczyście, przestrzegać statutu i regulaminu szkoły, wytrwale i sumiennie zdobywać rzetelną wiedzę, podtrzymywać i rozwijać szlachetne tradycje naszej szkoły, nigdy nie splamić jej honoru. Kierować się w swoim postępowaniu życzliwością i szacunkiem wobec każdego człowieka. Za nadrzędne wartości uznawać zawsze honor, godność  i dobre imię. Ojczyźnie swojej i Narodowi służyć wiernie i z oddaniem.

Świeżo zaprzysiężeni uczniowie podziękowali Dyrekcji za przyjęcie do grona uczniowskiego i obiecali, że nie zawiodą pokładanych w nich nadziei. Przyrzekli, że staną na wysokości zadań, jakie przed nimi stawia przynależność do wspólnoty uczniowskiej. Utwierdzili wszystkich w przekonaniu, że w swoim dążeniu do nowych odkryć, wykorzystają wypracowane już doświadczenia w taki sposób, by każdy dzień był uwieńczony jakimś sukcesem. Na zakończenie bohaterowie tego dnia wysłuchali kilku poetyckich rad, które ich pobyt w szkole uczynią przyjemniejszym, weselszym i łatwiejszym.

Po uroczystości każda klasa wraz ze swoimi wychowawcami wykonała pamiątkowe zdjęcie przy portretach naszych patronów.

Pierwszoklasiści, pamiętajcie, że być uczniem, to wypełniać szkolne obowiązki, uczyć się, szanować innych i pomagać słabszym.

Galeria

Statut szkoły

Podręczniki

podreczniki

1171196
Dzisiaj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie
436
436
9336
1171196

Twój IP: 54.162.133.222