Polecamy

WWW-mysliborz

WWW-powiat mysliborski

Tydzień Promocji Zdrowia Psychicznego

Od trzech lat, w miesiącu październiku, Środowiskowy Dom Samopomocy w Myśliborzu prowadzi lokalną kampanię informacyjną, pod hasłem „Tydzień Promocji Zdrowia Psychicznego”. Ma ona na celu upowszechnienie wiedzy na temat zdrowia psychicznego oraz kształtowanie korzystnych stylów życia i zachowań.

W urzeczywistnieniu opisanych założeń pomogły w roku obecnym nowe środki wyrazu a dokładnie gra teatralna, śpiew i taniec uczestników ŚDS oraz zaangażowanych w kampanię wolontariuszy – uczniów Zespołu Szkół im. Noblistów Polskich w Myśliborzu.

Tegorocznymi działaniami w ramach akcji były:

1. happeningi zorganizowane przez psychologa szkolnego w ZS im. Noblistów Polskich w Myśliborzu, które swym przesłaniem miały wzbudzić silne emocje, skłonić młodzież do refleksji oraz skierować ich uwagę na zachowania ryzykowne towarzyszące uzależnieniu od komputera i prowadzące do anoreksji. Happeningi wzbudziły duże zainteresowanie młodzieży osiągając zamierzony skutek. Zaangażowanie uczniów z naszej szkoły, ich wspaniała gra aktorska połączona z odpowiednim tłem muzycznym skłoniła młodzież do zatrzymania się na moment w zadumie nad ich codziennymi problemami, które mogą doprowadzić do poważnych i przykrych w skutkach zaburzeń.

2. widowisko „Smutny Pajacyk”, które przeniosło w świat bajki ponad 200 najmłodszych myśliborzan a dokładnie pięcio i sześciolatków z myśliborskich szkół i przedszkoli. W przedstawieniu poruszono problem nieśmiałości i jej skutków, co miało na celu podnieść umiejętności psychospołeczne milusińskich widzów.

Wszystkie wyżej wymienione działania można śledzić w emitowanym w najbliższym czasie filmie TVB 24. Mamy nadzieję, że będzie to doskonała promocja dorobku artystycznego osób z zburzeniami psychicznymi, co jednocześnie odmieni potoczny wizerunek osób niepełnosprawnych.

Widowisko Artystyczne w ramach Tygodnia Promocji Zdrowia Psychicznego zostało dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

psycholog szkolny

Urszula Habowska

Galeria

Statut szkoły

Podręczniki

podreczniki

1220683
Dzisiaj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie
1552
2977
8230
1220683

Twój IP: 3.80.32.33