Polecamy

WWW-mysliborz

WWW-powiat mysliborski

Sukcesy naszych recytatorów

konkurs_recytatorski

Zamieszkać w żywym słowie.

Spieszymy poinformować, że w lutym odbyły się dwa etapy Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Najpierw 4 lutego odbyły się eliminacje szkolne, zaś 10 i 11 lutego wMyśliborskim Ośrodku Kultury przeprowadzono przeglądy gminne (odpowiednio dla uczniów gimnazjum i liceum). Miło nam poinformować, że nasi reprezentanci (a właściwie reprezentantki) będą bronić barw nie tylko naszej szkoły ale również Gminy Myślibórz na konkursie powiatowym, który odbędzie się w najbliższych dniach marca.

Nasze gimnazjum będą reprezentowały uczennice Martyna Krysiak i Klaudia Jasek, zaś liceum Katarzyna Przygrodzka. Wśród prezentowanych utworów będzie można usłyszeć m.in. „Rozmowę z kamieniem” Wisławy Szymborskiej, „Ojca” Tadeusza Różewicza oraz fragmenty „Taty” Williama Whartona czy „Pamiętnika narkomanki” Barbary Rosiek.

Gra jest warta świeczki, albowiem laureaci zapewnią sobie udział w finale wojewódzkim, który odbędzie się w kwietniu na małej scenie Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Warsztaty dla recytatorów w naszej szkole prowadzi pan Piotr Sobolewski – nauczyciel, instruktor i wieloletni juror podczas konkursów.

Galeria

Statut szkoły

Podręczniki

podreczniki

1220698
Dzisiaj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie
1567
2992
8245
1220698

Twój IP: 3.80.32.33