Polecamy

WWW-mysliborz

WWW-powiat mysliborski

WSZYSTKIM DAWCOM –DZIĘKUJEMY!!!

dlon

Dnia 27.03.2014r w Zespole Szkół im. Noblistów Polskich od godz.8.30 do 13.30 odbyła się  po raz drugi akcja oddawania próbek krwi pod hasłem:” Idź swą krew podaruj i swojego bliźniaka (genetycznego) szpikiem obdaruj”.

 

W szkole pojawiło się wielu zainteresowanych ludzi (ponad 60 osób, a oddano 57 próbek). Była zarówno młodzież, która ma coraz większą świadomość niesienia pomocy bliźniemu jak i osoby, które ukończyły już szkołę. Żeby oddać próbkę krwi, trzeba być osobą pełnoletnią, która nie ukończyła 45 roku życia.  Wszyscy chętni musieli okazać dokument tożsamości, po czym otrzymywali „Kartę ewidencyjną oraz kwestionariusz dla krwiodawców”. Następnie kandydat udawał się do lekarza RCKiK na badanie, po którym decydowano czy stan zdrowia pozwala zostać potencjalnym niespokrewnionym dawcą szpiku. Jeśli nie było przeciwwskazań dawca mógł udać się na oddanie próbki krwi. Potem bez problemu mógł udać się do wykonywania codziennych zajęć.

Każdy może zostać dawcą, chorych jest bardzo dużo, a osób których szpik odpowiada danej osobie jest niewiele, albo i wcale. Powinniśmy być świadomi, że to my mamy możliwość uratować komuś życie, powinniśmy nieść ludziom pomoc bezwarunkowo. My nie tracimy nic, a ktoś może zyskać wiele.

Takie akcje powinny być organizowane często, aby każdy chętny mógł stać się dawcą.

Uczestniczka akcji, potencjalna niespokrewniona dawczyni szpiku kostnego K.W.

Organizatorki akcji: pielęgniarka szkolna Halina Lichota

Nauczyciel wychowania fizycznego Sylwia Lewandowska

Galeria

Statut szkoły

Podręczniki

podreczniki

1220299
Dzisiaj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie
1168
2593
7846
1220299

Twój IP: 3.80.32.33