Polecamy

WWW-mysliborz

WWW-powiat mysliborski

Sukces naszej licealistki w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego

Aleksandra - finalistka olimpiadyUczennicy naszego liceum udało się z powodzeniem zakończyć udział w tegorocznej Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego. 11 kwietnia Aleksandra Szeweła z klasy II A LO zdobyła tytuł Finalisty Olimpiady, co wiąże się z uzyskaniem uprawnienia do zwolnienia z egzaminu maturalnego z języka polskiego. Olimpijskie zmagania Ola rozpoczęła na początku roku szkolnego pod kierunkiem mgr E. Łunkiewicz – Rosół.

Napisała pracę na temat: „W poszukiwaniu straconego czasu. Pamięć jako mechanizm psychologiczny, zasób kulturowy i tworzywo literackie”. Rozprawka została wysoko oceniona przez Komitet Okręgowy Olimpiady Literatury i Języka Polskiego w Szczecinie, więc w połowie lutego uczennica przystąpiła do pisemnych zawodów okręgowych, w czasie których napisała pracę literacką oraz rozwiązała test językowy.  Także w tej części Olimpiady wyniki Oli pozwoliły jej na początku marca przystąpić do części ustnej zawodów i znaleźć się w gronie dziewiętnastu uczniów rekomendowanych przez Komitet Okręgowy do etapu ogólnopolskiego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Dzięki dobrze napisanej rozprawce dotyczącej historii literatury Aleksandra Szeweła znalazła się w gronie finalistów olimpiady. Gratulujemy sukcesu!

Galeria

A oto kilka refleksji Oli na temat Olimpiady:

W dniach 10-12 kwietnia wzięłam udział w finale XLIV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, który odbył się w Konstancinie i Warszawie. Mimo ogromnego stresu związanego z zawodami, olimpiada okazała się dla wszystkich uczestników niezapomnianym doświadczeniem. Była to okazja nie tylko do zgłębienia wiedzy. W panujące atmosferze nie można było odczuć rywalizacji –panowało wzajemne serdeczne wsparcie. Wspólne zwiedzenie stolicy, wyjścia na spektakle teatralne oraz długie dyskusje pozwoliły nam poznać poglądy i zainteresowania licealistów z różnych zakątków Polski, a także innych państw Europy – Litwy, Grecji i Węgier. Komitet Główny zorganizował  dla nas także spotkanie autorskie ze Stefanem Chwinem. Niezmiernie cieszę się, że miałam możliwość wzięcia udziału w tak ważnym konkursie. Zachęcam wszystkich uczniów do sprawdzania swoich sił w olimpiadach przedmiotowych, ponieważ gwarantuje to świetne wspomnienia oraz szansę na sukces.

Aleksandra Szeweła IIA LO

Statut szkoły

Podręczniki

podreczniki

1220311
Dzisiaj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie
1180
2605
7858
1220311

Twój IP: 3.80.32.33