Polecamy

WWW-mysliborz

WWW-powiat mysliborski

Konferencja - 25 lat wolności.

konferencja 25 lat wolności

Dnia 3 czerwca grupa uczniów z naszej szkoły miała okazję wziąć udział w konferencji, dotyczącej 25. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów w historii Polski po II wojnie światowej. W roli opiekunów towarzyszyły nam pani Karina Prochorenko i pani. Miejscem spotkania był Myśliborski Ośrodek Kultury.

 

Na wstępie wysłuchaliśmy utworu Jacka Kaczmarskiego „Mury”. Dźwięki piosenki, będącej hymnem „Solidarności” i symbolem walki z reżimem, przeniosły nasze myśli w lata 80. XX wieku.  Od razu poczuliśmy dlaczego tu jesteśmy, o czym będzie mowa i staliśmy się gotowi na tę wyjątkową lekcję historii. Gośćmi naszego miasta byli działacze „Solidarności”, którzy w czasie komunizmu angażowali się w działania konspiracyjne na terenie Gorzowa Wielkopolskiego oraz okolic. Otwarcie podzielili się z nami swoimi wspomnieniami z tego okresu. Ich opowieści były urozmaicone anegdotami i żywo zabarwione emocjami. Na większości z nas duże wrażenie wywarł profesor Włodzimierz Mokry, który z pasją i energią uświadamiał nas jakie znaczenie ma dla nas demokracja i jak istotną wartością jest wolność. Konferencja została uświetniona przez artystyczne występy myśliborskiej młodzieży. Karolina Kwaśna, uczennica Studia Piosenki MOKu, wykonała utwór „Niepodłegłość- trudne słowo”, swoje umiejętności zaprezentował również zespół saksofonowy, w którego skład wchodzą m.in. uczniowie naszej szkoły: Norbert Rychliński i Wojciech Budnik.

Poznawanie historycznych dziejów od osób, które były ich świadkami, a co więcej czynnie kreowały ówczesne wydarzenia, okazało się bardzo interesującym doświadczeniem. Na długo pozostanie nam w pamięci spotkanie z tak inspirującymi i zaangażowanymi ludźmi, którzy zaszczepili w nas dużą dawkę wiedzy i patriotyzmu.

Red. Aleksandra Szeweła

Statut szkoły

Podręczniki

podreczniki

1220283
Dzisiaj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie
1152
2577
7830
1220283

Twój IP: 3.80.32.33