Polecamy

WWW-mysliborz

WWW-powiat mysliborski

DZIEŃ KRAWATA NA DZIEŃ CHŁOPAKA

chlopakŚwięto, które powstało prawdopodobnie przez analogie do Dnia Kobiet. Jak podaje angielska wikipedia. "International Men's Day" był po raz pierwszy obchodzony w 1999 roku na wyspach Trinidad i Tobago. Prawdopodobnie dlatego, iż jest to święto dość młode, obchodzone jest na całym świecie w różnych dniach. I tak, w Trynidad i Tobago, podobnie jak w Indiach, po raz pierwszy obchodzono je 19 listopada, na Malcie 7 lutego, w Rosji i na Ukrainie 23 lutego, w Brazylii 15 lipca, w Norwegii 7 października, w Kanadzie 25 listopada.

W Wielkiej Brytanii i Irlandii International Men's Day, czyli Dzień Chłopaka obchodzony jest 5 kwietnia. Także w Polsce nie ma zupełnej zgodności co do dnia, w którym należy obchodzić ten dzień. Większość źródeł podaje 30 września ale niektóre wskazują na 10 marca, przy czym 30 września częściej spotykamy się z nazwą "Dzień Chłopaka", podczas gdy 10 marca z nazwą "Dzień Mężczyzny".

Prawdopodobnie już za kilka lat będziemy obchodzić to święto jednego dnia we wszystkich krajach, póki co przyjmijmy, że obchodzone ono jest w Polsce w dniu 30 września. I w tym właśnie dniu życzmy wszystkim chłopcom wszystkiego najlepszego.

W tym roku piękniejsza część Samorządu Uczniowskiego tradycyjnie tego dnia zorganizowała w świetlicy szkolnej loterię fantową, w której udział mogli wziąć wszyscy chłopcy uczący się w naszej szkole. Na chłopców czekały ciekawe fanty – każdy los w loterii wygrywał. Ten szczególny dzień obchodziliśmy pod hasłem „Dzień krawata na Dzień Chłopaka” . Wszyscy chłopcy, którzy tego dnia pięknie prezentowali się w koszuli i krawacie, byli zwolnieni z odpowiedzi ustnej, widok krawata na szyjach naszych przystojniaków budził wiele pozytywnych emocji.

Galeria

Statut szkoły

Podręczniki

podreczniki

1259111
Dzisiaj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie
240
240
4288
1259111

Twój IP: 3.87.147.184