Polecamy

WWW-mysliborz

WWW-powiat mysliborski

Tydzień Promocji Zdrowia Psychicznego

tydzien_promocjii_zdrowia_psychicznego_2014

Kolejny raz odbyła się cykliczna październikowa kampania organizowana przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Myśliborzu pod hasłem Tygodnia Promocji Zdrowia Psychicznego. Ma ona na celu upowszechnienie wiedzy na temat zdrowia psychicznego oraz kształtowanie korzystnych stylów życia i zachowań. 

W ramach lokalnej kampanii  uczniowie  Zespołu Szkół im. Noblistów Polskich w Myśliborzu wraz z uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Myśliborzu w dniu 31 października 2014 r. przedstawili spektakl pt. „Schizofrenia”. Celem minikampanii było uświadomienie społeczeństwu, iż osoby ze schizofrenią żyją wśród nas i zazwyczaj spotykają się z odrzuceniem. Scenariusz spektaklu zawiera elementy autobiograficzne jednego z uczestników ŚDS. Mamy nadzieję, że bliższe poznanie specyfiki choroby psychicznej oraz współpraca młodzieży z Zespołu Szkół im. Noblistów Polskich w Myśliborzu i uczestników ŚDS pomoże w przełamaniu lęku przed kontaktem z osobą  chorą i przeciwdziała ich alienacji.

Wszystkie wyżej wymienione działania można śledzić w emitowanym w najbliższym czasie filmie TVB 24. Mamy nadzieję, że będzie to doskonała promocja dorobku artystycznego osób z zburzeniami psychicznymi, co jednocześnie odmieni potoczny wizerunek osób niepełnosprawnych.

 

Psycholog 
Urszula Habowska-Lisiecka

Galeria

Statut szkoły

Podręczniki

podreczniki

1220239
Dzisiaj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie
1108
2533
7786
1220239

Twój IP: 3.80.32.33