Polecamy

WWW-mysliborz

WWW-powiat mysliborski

XII Pokaz Bożonarodzeniowy

XII Pokaz Bożonarodzeniowy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Myśliborzu 17 grudnia 2014r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Myśliborzu, tradycyjnie - już po raz dwunasty odbył się pokaz stołów bożonarodzeniowych. Uczennice naszej szkoły Agata Tuszyńska oraz Oliwia Seweryn wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego p. Anetą Pasturczak zaprezentowały swoją wizję pięknie nakrytego stołu.

Dekoracja naszego stołu świątecznego utrzymana była w barwach białej i srebrnej. Tradycyjny biały obrus stał się bazą do stworzenia naszej dekoracji. Obrus pokrywały srebrne koraliki.

Bardzo ważnym elementem każdego stołu bożonarodzeniowego jest stroik. Stroikiem w naszym przypadku był domek piernikowy na gałęziach pachnącego świerku który wykonaliśmy samodzielnie. To bardzo prosta kompozycja, która naszym zdaniem a także zdaniem odwiedzających nasz stół, prezentowała się wspaniale.

Następnym elementem dekoracji stołu świątecznego jest rzecz jasna zastawa. Wybraliśmy biały kolor zastawy, aby pięknie komponowała się z całością. Kierowaliśmy się założeniem, że nasza dekoracja ma być przede wszystkim biała, dlatego też białe były również serwetki. Brązem szyszek i domku z piernika oraz żywo zielonymi gałązkami przełamaliśmy białą kompozycję. Na stole świątecznym nie może odbyć się bez świeczek, to niemalże tradycja, której naprawdę powinniśmy przestrzegać. Świeczki potrafią stworzyć niepowtarzalny klimat. Zdecydowaliśmy się na dwa świeczniki w tonacji biało-srebrnej a także podświetlenie domku piernikowego. Świeczniki zostały tak dobrane, aby nie przeszkadzały podczas jedzenia i wymieniania się półmiskami. Całość możecie ocenić oglądając zdjęcia.

Za pomoc w przygotowaniach stołu dziękujemy nauczycielowi przedmiotów artystycznych p. Bożenie Teodorczyk.

Galeria

Statut szkoły

Podręczniki

podreczniki

1220696
Dzisiaj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie
1565
2990
8243
1220696

Twój IP: 3.80.32.33