Polecamy

WWW-mysliborz

WWW-powiat mysliborski

Czytanie książek w Domu Pomocy Społecznej

czytanie

Coraz liczniejsza rzesza osób starszych, nie rzadko odsunięta od aktywności zawodowej, oczekuje pomocy i wsparcia społecznego w zaspokajaniu potrzeb edukacyjnych, kulturalnych, uczestnictwa w życiu społecznym, aby jak najdłużej podtrzymać aktywność i samodzielność warunkującą zachowanie zdrowia, niezależności i godności. Dlatego też szkolna biblioteka wraz z zaprzyjaźnioną biblioteką ZSP Nr 3 w Myśliborzu, organizuje cyklicznie czytanie książek w Domu Pomocy Społecznej w Myśliborzu.

Udział uczniów wprowadza ożywienie w środowisku ludzi starszych, rozwija ich zainteresowania. Natomiast młodzieży działania takie pozwalają na głębsze zrozumienie problemu starości oraz znalezienie wspólnego języka ze starszym pokoleniem. W miesiącu grudniu 2014 r. udział w czytaniu wzięły uczennice klasy I B gimnazjum Zuzanna Sawicz, Anna Karaban, Paulina Janiak oraz uczennica klasy II C gimnazjum Gabriela Karapuda. Okres przedświąteczny był również okazją do złożenia życzeń bożonarodzeniowych i wręczenia własnoręcznie przygotowanych pachnących pierniczków pensjonariuszom Domu Pomocy.

Statut szkoły

Podręczniki

podreczniki

1259115
Dzisiaj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie
244
244
4292
1259115

Twój IP: 3.87.147.184