Polecamy

WWW-mysliborz

WWW-powiat mysliborski

Bezprecedensowy sukces "Szlachetnej paczki"

szlachetna paczka

Zespół Szkół im. Noblistów Polskich w Myśliborzu i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Dariusa i Girenasa łączą siły aby przygotować paczkę dla młodej mamy samotnie wychowującej dwoje dzieci.

Po raz kolejny uczniowie i pracownicy Zespołu im. Noblistów Polskich w Myśliborzu wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka”. W tym roku połączyliśmy siły i zbieraliśmy razem z Zespołem Szkół Ponadgimnazjlanych Nr 3 im. Dariusa i Girenasa w Myśliborzu. Tym razem zbieraliśmy dla trzyosobowej rodziny (młodej mamy samotnie wychowującej dwoje dzieci). Aby pozyskać pieniądze na zakup produktów do paczek, ogłosiliśmy  kwesty w szkołach, dodatkowo zbieraliśmy dary rzeczowe od uczniów, nauczycieli i  sponsorów.

Zbiórkę prowadzili uczniowie pod kierunkiem opiekuna SU p. Anety Pasturczak (ZS) oraz opiekunów SU i Wolontariatu  - Magdaleny Hryniewieckiej-Rubinowskiej, Magdaleny Łakomej i Elizy Szymańskiej (ZSP Nr 3).

Początkowo sądziliśmy, że zakup najdroższego a jednocześnie najbardziej potrzebnego prezentu, czyli pralki nie będzie możliwy, gdyż nie zdołamy zebrać aż tak pokaźnej kwoty, ale po raz kolejny odzew społeczności szkolnej przerósł najśmielsze oczekiwania. Okazało się, że za zebrane pieniądze moglibyśmy kupić nawet dwie pralki. Reakcje poszczególnych klas, uczniów i nauczycieli były wprost nie do opisania i napawały wielkim wzruszeniem. Uczniowie obydwu szkół wraz z opiekunami wszystko zapakowali w kartony, ozdobili wstążeczkami i kolorowym papierem. Największa radość dla nas wynika ze świadomości, że rodzina ta spędzi wspanialsze, radośniejsze i po prostu lesze Święta Bożego Narodzenia. Do naszej akcji włączyli się państwo Iwona i Wiesław Białous, którzy przekazali rodzinie za naszym pośrednictwem 42 calowy telewizor oraz wiele innych osób, które chciały pozostać anonimowe. Cieszyliśmy się również ogromnie, ponieważ do naszej akcji przyłączył się również pan Marcin S. z rodziną, któremu to my całkiem niedawno pomagaliśmy. Bardzo cieszy fakt, że obydwie szkoły potrafiły się zorganizować i pomóc w tak szlachetnym celu. W akcję zaangażowani byliśmy wszyscy, ale kilka osób poświęciło sporo popołudniowych godzin, czuwając nad organizacją, to także dzięki nim paczki trafiły do rodziny. Serdecznie dziękujemy Joannie Kuźniewskiej, Patrcji Sak, Katarzynie Przygrodzkiej za piękne choinki makaronowe (choinki posłuży jako drobne upominki dla naszych darczyńców), Sylwii  Karpińskiej i Kamilowi Wrzesińskiemu za wszechstronną i niewątpliwie niezastąpioną pomoc w organizacji paczki, Karolinie Sikorze, Pauli Słotosch, Gabrieli Karapudzie i Kasi Rybak za pakowanie i dekorowanie paczek. Dziękując wszystkim, pragnę w szczególny sposób wyrazić wdzięczność Grzegorzowi Melerowi, który pomimo przekładanych z różnych przyczyn (niezależnych od nas) terminów dostarczenia prezentów do rodziny, zawsze znalazł czas, by je dostarczyć.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

Aneta Pasturczak

Galeria

Statut szkoły

Podręczniki

podreczniki

1206388
Dzisiaj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie
117
1772
11111
1206388

Twój IP: 18.205.19.203