Polecamy

WWW-mysliborz

WWW-powiat mysliborski

I MISTRZOSTWA W JEDZENIU PĄCZKÓW NA CZAS

mistrzostwa_paczki_2015

Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek!
...a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła!

12 lutego 2015 r. obchodziliśmy w naszej szkole Tłusty Czwartek. Samorząd Uczniowski przygotował pączkową loterię w której można było wygrać pączka (co czwarty los był wygrany).

W tłusty czwartek nie powinno liczyć się kalorii. Zgodnie z tradycją w ostatni czwartek przed Wielkim Postem dozwolone jest objadanie się. Jeden z przesądów mówi, że kto nie zje w tłusty czwartek ani jednego pączka, temu w dalszym życiu nie będzie się wiodło. Nasi uczniowie, szczególnie Ci którzy wzięli udział w I Mistrzostwach SU w jedzeniu pączków na czas powodzenie mają zagwarantowane!

Mistrzostwa odbyły się na długiej przerwie w auli szkolnej. Wzięło w nich udział 15 amatorów słodkich pączków. Zasady były proste, zawodnicy otrzymali górę pączków i trzy minuty na ich zjedzenie.  Rywalizacja była bardzo zacięta. Po upływie trzech minut okazało się, że mamy remis: Mateusz Przybylski i Bartosz Okuniewski zjedli po 5 pączków. Dogrywka w formie pytań również nie wyłoniła zwycięzcy. Dlatego tytuł SZKOLNEGO PĄCZUSIA przypadł w udziale dwóm zwycięzcom.

Zwieńczeniem rywalizacji było losowanie przez gospodarzy klas losu „PĄCZKOŻERCA”, który to gwarantował pączki całej klasie. Los len wyciągnęła Gabriela Kaparuda z klasy III CG.

Galeria

Statut szkoły

Podręczniki

podreczniki

1168984
Dzisiaj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie
212
1961
7124
1168984

Twój IP: 54.166.207.223