Polecamy

WWW-mysliborz

WWW-powiat mysliborski

Mistrzostwa w siatkówce

W dniu 11.02.2015 r. w sali sportowej Zespołu Szkół im Noblistów Polskich zakończyły się zmagania młodych siatkarzy z myśliborskich Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych. Mistrzostwa składające się 3 rund padły łupem ZESPOŁU SZKÓŁ im Noblistów Polskich.

Jest to ich 7 tytuł /2 pozostałe tytuły zdobył Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3/. Tym razem oba zespoły ze szkół średnich spotkały się na szczeblu półfinału, gdyż tak przewidywał regulamin. Bez względu na wynik meczu finałowego, zwycięzca tego pojedynku zyskiwał tytuł MISTRZA, gdyż oba zespoły do swego pojedynku przystąpiły z jednakową ilością 8 punktów. Niesłychanie zmobilizowani LICEALIŚCI przystapili do spotkania z ogromną wiarą w końcowy sukces. Zagrywka, blok i atak, a także asekuracja. Bardzo szybko LICEALIŚCI zyskali przewagę /17:7, 20:9/ i  Bartek CHMIEL skuteczną zagrywką zakończył seta. Początkowo w II secie dominowali LICEALIŚCI, ale z upływem czasu gra się wyrównała i TECHNICY wyszli na prowadzenie. Seta drugiego udało się wygrać, ale nie błyszczał filary tej drużyny czyli GARNCARZ i LEŚNIAK. Zagrali przeciętnie, żeby nie powiedzieć słabo. Tie Break to dominacja LICEALISTÓW, a zmiana stron nastąpiła przy stanie 8:1. W zasadzie Było już po meczu. Skutecznym asem serwisowym sprawę załatwił Bartłomiej CHMIEL.

W innym meczu, w kolejności pierwszym Gimnazjaliści z Zespołu Szkół pokonali Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza.