Polecamy

WWW-mysliborz

WWW-powiat mysliborski

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta

Dnia 18 maja 2015 r. (poniedziałek) na przerwach między lekcjami  do godziny 13.25 odbędą się wybory do MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA. Aby wziąć udział w głosowaniu należy posiadać legitymację szkolna lub identyfikator, bądź inny dokument tożsamości.

KANDYDACI W WYBORACH DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA W MYŚLIBORZU 2015

Na podstawie Uchwały Rady Miejskiej w Myśliborzu dnia 18 maja 2015 r. odbędą się w naszej szkole wybory do MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA.

W skład Rady wejdą radni w liczbie:

Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza – 5 radnych

Zespół Szkół im. Noblistów Polskich – 5 radnych

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Dariusa i Girenasa – 5 radnych.

W naszej szkole zarejestrowało się 5 kandydatów, którzy zebrali co najmniej 30 podpisów popierających ich kandydaturę:

  1. Major Marta
  2. Rampała Martyna
  3. Rutkowska Magdalena
  4. Sikora Karolina
  5. Turek Paulina

Aby ułatwić Wam wybór, zadaliśmy kandydatom trzy pytania. Dwa z nich były takie same i dotyczyły ich udziału w Młodzieżowej Radzie Miasta natomiast trzecie pytanie trzecie  dotyczyło poglądu jakie ma kandydat w konkretnej sprawie.

Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na zadane pytania wraz z sylwetkami poszczególnych kandydatów.

 

Paulina Turek uczennica klasy II Liceum Ogólnokształcącego.

Paulina

1. Dlaczego zdecydowałaś się kandydować do Młodzieżowej Rady Miasta w Myśliborzu.

Odpowiedź nie jest trudna. Każdy z naszej młodzieżowej społeczności widzi chyba, że miasto starzeje się i daje nam- młodzieży coraz mniej perspektyw na dalsze życie. Nie wszystko mi się w naszym jakże pięknym, ale zaniedbanym miasteczku, dlatego zamierzam mówić na głos to co powinno ulec zmianie.

Jestem nastolatką, więc wiem czego brakuje nam w mieście, dlatego też wystartowałam do Rady, po to aby powiedzieć co tak naprawdę powinno się zmienić, by nam młodym było lepiej.

2. Co chciałabyś zmienić w naszej szkole poprzez działalność w Młodzieżowej Radzie Miasta?

Poprzez działalność w Radzie Miasta chciałabym starać się o dofinansowanie na dodatkowe pomoce naukowe oraz wycieczki edukacyjne mające na celu rozwijanie naszych zainteresowań.

3. Co sądzisz o dyskryminacji kobiet?

Moim zdaniem dyskryminacja kobiet jest niesprawiedliwa ze względu na to, że każdy człowiek ma prawo do bycia kim chce, prawa głosu i wyrażania swoich opinii oraz wykonywania zawodu jaki chce wykonywać. To, że kobieta jest delikatniejsza nie oznacza, że gorsza. Dlatego moim zdaniem na całym świecie powinno być równouprawnienie.

 

Marta Major uczennica klasy I Liceum Ogólnokształcącego.

Marta

1. Dlaczego zdecydowałaś się kandydować do Młodzieżowej Rady Miasta w Myśliborzu?

Zdecydowałam się kandydować do Młodzieżowej Rady Miasta ponieważ jestem osobą, która lubi się udzielać i angażować, dobrze czuję się w sytuacjach kiedy np. muszę coś powiedzieć, zaproponować większej grupie osób, ponadto podobają mi się działania które angażują większą liczbę osób w konkretnej sprawie, zawsze je popieram  i chciałabym sama uczestniczyć w takim czymś. Jedną z przyczyn jest też to, że już kiedyś byłam radną MRM i chciałabym tą przygodę kontynuować.

2. Co chciałabyś zmienić w naszej szkole poprzez działalność w Młodzieżowej Radzie Miasta?

Uważam, że nie należy patrzeć na Młodzieżową Radę Miasta tylko przez pryzmat tego co możemy zrobić dla naszej szkoły, wydaje mi się, że chodzi tam o to, aby zrobić coś dla całej  młodzieży myśliborskiej, a nie tylko dla uczniów naszej szkoły, czyli np. zaproponowanie jakichś dodatkowych atrakcji w naszym Myśliborzu lub przekazywanie informacji o tym czego potrzebujemy Radzie Miasta-organowi który ma większe możliwości. Myślę, że wtedy uczniowie naszej szkoły bardziej by na tym skorzystali, ale oczywiście jakby był jakiś pomysł dotyczący naszej szkoły poparłabym go.

3. Jaki masz stosunek do agresji?

Oczywiście jestem przeciwna agresji i wydaje mi się, że nie można mieć do tego innego stosunku, agresja jest niebezpiecznym zjawiskiem w naszych czasach i przyjmuje wiele różnych form przez co jest jeszcze gorsza, uważam że powinno się ją tępić i karać ponieważ ten problem nie rozwiązywany bardzo szybko rośnie i może doprowadzić do tragedii.

 

Martyna Rampała uczennica klasy II Liceum Ogólnokształcącego.

Martyna

1. Dlaczego zdecydowałaś się kandydować do Młodzieżowej Rady Miasta w Myśliborzu?

Pierwszą rzeczą, która mnie popchnęła do tego kroku to chęć wprowadzenia zmian z korzyścią dla naszych rówieśników jak i młodszych obywateli. Po drugie jest to dobra okazja, by wzbogacić swoje życie o nowe doświadczenia.

2. Co chciałabyś zmienić w naszej szkole poprzez działalność w Młodzieżowej Radzie Miasta?

Naszą szkołę tworzy zespół szkół, więc jest w niej sporo uczniów. Im więcej osób tym więcej wspaniałych pomysłów. Dlatego chciałabym połączyć siły i sprawić by działy się tu dodatkowe wydarzenia, które cieszyłyby się zainteresowaniem.

3. Kto jest Twoim idolem i dlaczego?

Moją idolką jest Anja Orthodox, czyli Anna Kubala z domu Sabiniewicz. Jest królową polskiego gotyku. Jest szczerą, otwartą, kontaktową osobą. Od kiedy usłyszałam ją po raz pierwszy to słucham jej do dziś. Jej zespół CLOSTERKELLER wypełnia każdy mój dzień. Pomogła mi wtedy, gdy psychicznie nie czułam się najlepiej. To dzięki niej wyrobiłam sobie pogląd na nowe sprawy. Najpiękniejsze wspomnienie z Anią? Możliwość przytulenia i krótka rozmowa.

 

Karolina Julia Sikora uczennica klasy II Liceum Ogólnokształcącego.

Karolina

1. Dlaczego zdecydowałaś się kandydować do Młodzieżowej Rady Miasta w Myśliborzu?

Chętnie podejmuję się wyznaczonym sobie celom, wyzwaniom. Jednym z nich jest kandydowanie do rady młodzieżowej. Lubię działać i wiedzieć co dzieje się w moim otoczeniu wiedząc, że mogę włożyć swoje „trzy grosze” w konkretną sprawę. Z przyjemnością robię coś dla innych – w tym przypadku dla szkolnej społeczności. Przy okazji okazji mogę zdobyć nowe doświadczenia.

2. Co chciałabyś zmienić w naszej szkole poprzez działalność w Młodzieżowej Radzie Miasta?

Będę się starała, by uzyskać dla naszej szkoły radiowęzeł. Z doświadczenia wiem, że jest on bardzo przydatny w przekazywaniu ważnych – nieraz niespodziewanych informacji.

3. Co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu?

Co jest dla mnie najważniejsze w życiu?

Najważniejsza dla mnie w życiu jest rodzina. Nie wyobrażam sobie jak mogłabym funkcjonować bez niej i bez przyjaciół. Najbliżsi pomagają mi w codziennych trudnościach. Są dla mnie lekiem przeciwbólowym, bez którego – z dzienną dawką – nie zrobiłabym mnóstwa rzeczy. Wystarczy, że się uśmiechną, przytulą. To tak jakby włożyć nowe baterie (każdego dnia) do pilota – „śmiga jak trzeba”.

 

Magdalena Rutkowska  klasy I Liceum Ogólnokształcącego.

Magdalena

1. Dlaczego zdecydowałaś się kandydować do Młodzieżowej Rady Miasta w Myśliborzu?

Zdecydowałam się startować do MRM, ponieważ uważam, że głos młodzieży w rozwoju naszego miasta jest niezmiennie ważny. To my, młodzi ludzie jesteśmy przyszłością, dlatego powinniśmy mieć możliwość zaprezentowania naszych wizji, poglądów. Myślę, że młodość, energia i kreatywność są potrzebne i to jestem w stanie zaoferować. Uważam, że jestem osobą ambitną, nie boję się stawiać czoła nowym wyzwaniom, dlatego sprawdziłabym się w roli radnej MRM.

2. Co chciałabyś zmienić w naszej szkole poprzez działalność w Młodzieżowej Radzie Miasta?

Poprzez działania w MRM chciałabym przede wszystkim dać szansę uczniom naszej szkoły możliwość zabierania głosu w pewnych sprawach. Moglibyśmy przeprowadzić różnego rodzaju inicjatywy, aby polepszyć życie w naszej szkole. Starałabym się słuchać, czego domaga się społeczność uczniowska naszej szkoły i w największym stopniu realizować te cele. Nie od razu Rzym zbudowano, ale myślę, że wspólnymi siłami jesteśmy w stanie osiągnąć wiele. Można by było umilić spędzanie przerw w naszej szkole poprzez puszczanie muzyki, organizować więcej wyjazdów zagranicznych, ale także w celu rozrywki, organizować różnego rodzaju imprezy integracyjne, ogniska.

3. Co jest Twoim głównym celem z życiu?

Co jest moim głównym celem w życiu?

Aktualnie moim celem jest ukończenie liceum z jak najlepszymi wynikami, zdanie matury oraz dostanie się na studia. W przyszłości chciałabym pracować z ludźmi, pomagać im.

 

Wybory odbędą się 18 maja 2015 r. (poniedziałek) na przerwach w świetlicy szkolnej.  Aby wziąć udział w głosowaniu należy okazać się legitymacją szkolną lub innym dokumentem tożsamości (np. identyfikatorem).

Statut szkoły

Podręczniki

podreczniki

1206437
Dzisiaj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie
166
1821
11160
1206437

Twój IP: 18.205.19.203