Polecamy

WWW-mysliborz

WWW-powiat mysliborski

ROK 2006 Rokiem Świętego Mikołaja

Święta Bożego Narodzenia to czas oczekiwania na przyjście Jezusa. Każdy człowiek przez cały rok czeka na ten szczególny okres, gdyż jest on powodem do niezwykłej radości oraz życzliwości wobec bliźniego. Dorośli ludzie wiążą z tymi świętami jakieś duchowe przeżycia, dla dzieci zaś jest to jeszcze zbyt skomplikowane, więc kojarzą im się głównie ze Świętym Mikołajem i prezentami. Nie wszystkie jednak dzieciaki mogą liczyć na upominki, choćby dlatego, że pochodzą z uboższych rodzin.
Dlatego też, w naszej szkole została zorganizowany konkurs pod hasłem: ,,Klasa o największym sercu”. Była to akcja, podczas której klasy walczyły o Przechodni Puchar Pana Dyrektora oraz nagrodę rzeczową. Ważniejszą jednak rzeczą jest, iż mogły przyczynić się one do tego, że dzieci, do których Mikołaj nie mógłby przyjść w tym roku z uśmiechem i radością na twarzy oczekiwały na jego przybycie. Konkurs dotyczył zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy, pieniędzy jak również zabawek. Udało się Samorządowi Uczniowskiemu zebrać niemałą sumę pieniędzy, która w zupełności wystarczyła na zrobienie paczek dla dzieci, które najbardziej ich potrzebowały. Zabawki zaś wrzucone zostały do worka Św. Mikołaja, w którym później każde dziecko (oczywiście jeśli było grzeczne) mogło znaleźć coś dla siebie. Wyniki tego konkursu zostały ogłoszone na szkolnym apelu, w dniu 22.12.2006r. W roku tym Klasą o Największym Sercu została klasa II LO d. Radość była ogromna, szczególnie dlatego, iż tego samego dnia przedstawiciele SU (którzy zresztą uczęszczają do tej klasy) mogli pojechać do pobliskiej szkoły, w Nawrocku, gdzie właśnie tam dzieci oczekiwały na przybycie Świętego Mikołaja. Pod opieką pana profesora Tomasza Szyszko oraz pani profesor Anety Pasturczak, Mikołaj ( Piotr Słowik) wraz ze Śnieżynką (Karolina Oleszczuk) mógł spokojnie udać się do danej miejscowości. Tam, w Szkole Podstawowej, na świetlicy wszystko było już przygotowane. Zebrali się uczniowie z różnych grup wiekowych. Dzieci przywitały Mikołaja oklaskami oraz okrzykami wielkiej radości. Mikołaj miał także przygotowane miejsce, gdzie mógł swobodnie porozmawiać z dzieciakami, które opowiadały mu chętnie o problemach, potrzebach, mówiły wierszyki, śpiewały kolędy. Nawet sam Mikołaj był zszokowany całą tą sytuacją, nie mówiąc już o Śnieżynce, która służyła mu pomocą i podawała Paczki dla dzieci. Niestety Święty nie mógł spędzić z dziećmi zbyt dużo czasu, więc po wspólnym śpiewaniu kolęd udał się do swojej miejscowości.
Bardzo cieszy nas to, iż uczniowie naszej szkoły potrafią okazać życzliwość wobec innych. Serdeczne podziękowania należą się wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że dzieci ze Szkoły Podstawowej w Nawrocku mogły spokojnie i z radością spędzić święta Bożego Narodzenia.
 

Statut szkoły

Podręczniki

podreczniki

1204388
Dzisiaj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie
377
4105
9111
1204388

Twój IP: 54.167.15.6