Polecamy

WWW-mysliborz

WWW-powiat mysliborski

Promocja Zdrowia Psychicznego

pz 2015

W dniu 14.10.2015r. uczniowie naszej szkoły wraz z uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy w Myśliborzu wzięli udział w przemarszu Nordic Walking. Działanie to miało na celu ukazanie aktywnych sposobów radzenia sobie ze stresem.

Od kilku lat, w miesiącu październiku, Środowiskowy Dom Samopomocy w Myśliborzu prowadzi lokalną kampanię informacyjną, pod hasłem „Tydzień Promocji Zdrowia Psychicznego”. Ma ona na celu upowszechnienie wiedzy na temat zdrowia psychicznego oraz kształtowanie korzystnych stylów życia i zachowań.

Marsz Nordic Walking mogą go uprawiać niemal wszyscy, bez względu na wiek, wagę i wyjściowy poziom sprawności fizycznej. Ponadto jest możliwy do uprawiania wszędzie i w każdym czasie, w dowolnym terenie, na każdej nawierzchni i przez cały rok. Aktywność fizyczna jest ważnym i bardzo skutecznym narzędziem w redukcji napięcia powstałego w wyniku stresu. Wysiłek fizyczny nie tylko przyczynia się do poprawy kondycji fizycznej i ogólnej sprawności czy ogólnego stanu zdrowia, ale podnosi odporność organizmu (co jest niezwykle istotne przy długotrwałym stresie), przynosi odprężenie, a jednocześnie dodaje energii, poprawia nastrój.

Wspólne działania młodzieży z naszej szkoły oraz uczestników ŚDS mają na celu również integrację z osobami niepełnosprawnymi, chorymi i przeciwdziałanie ich alienacji. Po zakończonym marszu wszyscy wspólnie zagrzali się przy ciepłym posiłku i herbacie. Możliwość rozmowy, wspólnie spędzonego czasu, a przede wszystkim okazanie zainteresowania i ciepła ze strony wolontariuszy, jest dla osób chorych i często odrzucanych przez społeczeństwo bezcenne.

psycholog szkolny
U.Habowska-Lisiecka

Galeria

Statut szkoły

Podręczniki

podreczniki

1206339
Dzisiaj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie
68
1723
11062
1206339

Twój IP: 18.205.19.203