Polecamy

WWW-mysliborz

WWW-powiat mysliborski

Ślubowanie klas pierwszych

slubowanie

Dzień 28.09.2016 r. był szczególnie ważny dla uczniów klas pierwszych gimnazjum i liceum. W środę odbyła się bowiem uroczystość ślubowania, czyli oficjalnego włączenia pierwszoklasistów do grona braci uczniowskiej. Apel rozpoczął się od odśpiewania hymnu państwowego i powitania zgromadzonych przez przewodniczącą Samorządu uczniowskiego, Martę Major.

Następnie uczniowie trzech klas pierwszych gimnazjum i dwóch klas liceum w obecności Dyrekcji, nauczycieli, wychowawców oraz przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego złożyli przysięgę na flagę państwową. Treść roty ślubowania to deklaracja pierwszoklasistów, pragnących uczyć się, rozwijać swoje talenty, kierować się uczciwością i tolerancją.

My, uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół im. Noblistów Polskich w Myśliborzu, uroczyście ślubujemy:

W sposób rzetelny wypełniać obowiązki ucznia, odnosić się z szacunkiem do własnej i cudzej pracy  Ślubujemy!

Przestrzegać postanowień zawartych w statucie szkoły Ślubujemy!

Godnie reprezentować imię naszej szkoły i dochowywać wierności jej tradycjom  Ślubujemy!

Rozwijać w sobie postawę obywatelską, traktować patriotyzm jako wartość nadrzędną Ślubujemy!

W życiu przestrzegać wartości moralnych, kierować się zasadami uczciwości, przyjaźni i tolerancji  Ślubujemy!

Wytrwale zdobywać wiedzę, rozwijać swoje zdolności i zainteresowania, nie zawieść pokładanych w nas nadziei.  Ślubujemy!

Po wypowiedzianych przez uczniów słowach pani Dyrektor życzyła pierwszoklasistom dotrzymania przyrzeczeń wypowiedzianych w trakcie ślubowania i tego, aby szkoła była nie tylko miejscem zdobywania wiedzy, ale również miejscem radości, przygody oraz nowych przyjaźni.

Statut szkoły

Podręczniki

podreczniki

1204373
Dzisiaj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie
362
4090
9096
1204373

Twój IP: 54.167.15.6