Polecamy

WWW-mysliborz

WWW-powiat mysliborski

Turniej strzelecki

logo LOK  Otwarty Turniej Strzelecki
Młodzieży
w broni pneumatycznej
z okazji
Narodowego Święta Niepodległości w Myśliborzu 
logo gimnazjum 

W dniu 10 listopada 2016 r, zawodnicy Klubu Strzeleckiego Myśla” i Powiatowej Organizacji Ligi Obrony Kraju w Myśliborzu na terenie strzelnicy Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Myśliborzu zorganizowali i przeprowadzili Otwarty Powiatowy Turniej Strzelecki Młodzieży w strzelaniu z broni pneumatycznej. Impreza wpleciona została w szereg przedsięwzięć kulturalnych i sportowych w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości na terenie miasta i gminy Myślibórz.

Turniej realizowany był przy wsparciu UMiG Myślibórz w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu na terenie gminy Myślibórz w 2016 roku”

Zawody były podsumowaniem wielomiesięcznych treningów w szkolnych kołach strzeleckich szkół podstawowych ,gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu gminy i powiatu i oceniane były w indywidualnie osobno w każdej kategorii szkolnej. Były również dla organizatorów promocją osiągnięć strzeleckich myśliborskiej młodzieży. Na zwycięzców czekały dyplomy, puchary i medale oraz upominki ufundowane przez organizatorów. Do strzeleckiej rywalizacji na bardzo profesjonalnie przygotowanym obiekcie przystąpiła młodzież szkolna z Myśliborza, Rowu, Barnówka, Dębna i Barlinka oraz seniorzy - łącznie 45 zawodniczek i zawodników.

Turniej przebiegał w bardzo przyjemnej atmosferze a ostra rywalizacja przebiegała do ostatniego strzału. Zawody prowadzili sędziowie liniowi: p.Marian Głowacki s. kl. III, oraz p. Waldemar Osóbka. Zespołowi sędziowskiemu przewodniczył p. Dariusz Kufel - sędzia strzelectwa sportowego z Pyrzyc. Kierownikiem zawodów był pan p. Janusz Szyszko a nadzór logistyczno-techniczny techniczny prowadził pan Grzegorz Miczke.
Indywidualnie I - e miejsca w karabinie pneumatycznym w kat. szkoły podstawowej wystrzelali: Karolina Bednarek i Michał Banaszek z ZPO z Barnówka;
Indywidualnie I - e miejsca w karabinie pneumatycznym w kat. ponadgimnazjalnej wystrzelali: Oliwier Miszkiewicz z ZSP Nr 3 i Justyna Leśniak z ZS im. Noblistów Polskich, natomiast w kat. szkół gimnazjalnych Michał Downarowicz ( gimn. im. H. Sienkiewicza) i Natalia Wiśniewska (gimn. ZS im. Noblistów Polskich w Myśliborzu).

Należy zaznaczyć , że reprezentacja strzelecka z Gimnazjum im H. Sienkiewicza startując w tych zawodach stanowiła najliczniejszą ekipę, gdyż traktuje ją jako rozgrzewkę przed trudniejszym wyzwaniem jakim są Mistrzostwa Młodziczek i Juniorów w broni pneumatycznej w Kołobrzegu w grudniu br.

Dodatkowo zgodnie z regulaminem zawodów przeprowadzono rozgrywkę strzelecką w karabinie pomiędzy opiekunami i trenerami. W tej grupie triumfował p. Roman Czernielewski z Gimn. im.H.Sienkiewicza przed Sylwestrem Kupcem z ZSP nr 3 i p. Waldemarem Osóbką z OSiW Barlinek.

Tytuł najlepszego zawodnika i zawodniczki całego turnieju wraz z okazałymi pucharami przypadł Justynie Leśniak i Oliwierowi Miszkiewiczowi.

Na podsumowaniu wyników turnieju zwycięzcom zawodów wywalczone trofea wręczali w imieniu organizatorów p. Janusz Szyszko- prezes ZP LOK w Myśliborzu oraz sędzia p. Marian Głowacki

Organizatorzy dziękują serdecznie kadrze instruktorskiej i młodzieży za osiągnięte wyniki oraz sportową postawę, Burmistrzowi Myśliborza, Nadleśnictwu Myślibórz oraz p. Jackowi Górskiemu z Firmy” Exlusive Meble” sp.z o.o za udzieloną pomoc i wsparcie w przygotowaniu turnieju a młodzieży z KS „Myśla” pod wodzą Marcina Witek za przygotowanie materiałowo techniczne i pomoc przy przeprowadzeniu zawodów.

 

Tekst: Janusz Szyszko
Foto : Sylwester Kupiec

Statut szkoły

Podręczniki

podreczniki

1206430
Dzisiaj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie
159
1814
11153
1206430

Twój IP: 18.205.19.203