Polecamy

WWW-mysliborz

WWW-powiat mysliborski

Wycieczka do lasu

wycieczka do lasu 2017

W czasie ferii zimowych 15.02.2016r. uczniowie kl. IIB Gimnazjum wraz z opiekunami: panią Barbarą Figiel i panem Piotrem Juszczakiem uczestniczyli w wycieczce do Rezerwatu Przyrody Długogóry, który znajduje się w gminie Myślibórz i leśnictwie Chłopowo, na zaproszenie członków Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody w Szkole Podstawowej nr 2 w Myśliborzu oraz nauczycieli: Joanny Kamińskiej i Kamili Witkowskiej – Drążyk, w ramach współpracy międzyszkolnej.


Młodzież miała okazję oglądać naturalny krajobraz moreny czołowej z licznymi głazami narzutowymi zespołu leśnego, żyznej buczyny pomorskiej, oczek wodnych z roślinnością wodną i bagienną oraz cennych stanowisk chronionych roślin nasiennych i mszaków. Po drodze uczniowie odwiedzili buchtowisko, na którym pozostawili karmę dla zwierzyny leśnej. W pobliżu paśników ciekawość uczniów wzbudziły tzw. lizawki, czyli drewniane słupki z kostką soli umieszczoną na szczycie. Pan Józef Powierza wyjaśnił , że pod wpływem wilgoci sól rozpuszcza się i spływa po słupku, a wtedy zwierzęta ją chętnie zlizują. Sól zawiera składniki mineralne, odgrywające ważną rolę w odżywaniu zwierząt szczególnie w okresie zimowym. W trakcie wycieczki uczniowie badali czystość powietrza metodą porostową oraz wyznaczali kierunek północny w terenie za pomocą kompasu i znaków, które daje nam przyroda. Na zakończenie młodzież została zaproszona na ognisko, przy którym upiekła sobie kiełbaski nad Jeziorem Babino. Tu czekali na nas: leśniczy Leśnictwa Dyszno Marek Bułgajewski oraz przedstawiciel Nadleśnictwa Różańsko Anna Iwańczyk, którzy opowiadali o zwyczajach zwierząt zimą. Każdy z uczestników otrzymał również drobny upominek. Wycieczka została zorganizowana przy współpracy pana Józefa Powierzy przedstawiciela Koła Łowieckiego „Cietrzew” w Myśliborzu.
Dziękujemy za ciekawą wycieczkę i czekamy na następne spotkania.

Statut szkoły

Podręczniki

podreczniki

1206391
Dzisiaj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie
120
1775
11114
1206391

Twój IP: 18.205.19.203