Polecamy

WWW-mysliborz

WWW-powiat mysliborski

Wycieczka do Wrocławia i Kotliny Kłodzkiej

wroclaw 2017

12 czerwca br. uczniowie klasy 1 C, 2 B i 3 A gimnazjum wyjechali na trzydniową wycieczkę do Wrocławia i Kotliny Kłodzkiej. Opiekę nad uczestnikami sprawowali nauczyciele: Barbara Figiel, Mariola Wojtków, Lidia Zgoda i Piotr Śwital.

Program wycieczki był bardzo bogaty. Ponieważ pogoda dopisała, udało się zrealizować wszystkie punkty wycieczkowego programu czyli: zwiedzanie starej , zabytkowej części Wrocławia, obejrzenie zachwycającej Panoramy Racławickiej, poszukiwanie słynnych wrocławskich krasnoludków, które strzegą najważniejszych punktów tego pięknego miasta.
Drugiego dnia uczestnicy wycieczki z zaskoczeniem oglądali niezwykłą Kaplicę zbudowaną z 3000 kości ludzkich, które odkopano ze zbiorowych mogił po epidemiach pustoszących kiedyś Europę. Potem wszyscy udali się autokarem do Czech, aby tam w Adsprach zwiedzić Skalne Miasto i przejść po labiryntach Błędnych Skał. Z podziwem należy spoglądać na cuda, które tworzy natura.
Niezwykły okazał się trzeci dzień wycieczki, bowiem w Złotym Stoku można się było przekonać, że w Polsce na dość szeroką skalę wydobywano złoto. Obecnie można tam zwiedzić pozostałe sztolnie, popłynąć łodzią podziemnym korytarzem, zachwycić się niezwykłym wodospadem pod ziemią, a potem.... wyjechać kolejką na powierzchnię. Ostatnim punktem programu był Zamek w Książu z jego pięknymi wnętrzami i wspaniałym ogrodem, po którym kiedyś przechadzała się słynna księżna pszczyńska Daisy von Pless.
Jak to na wycieczkach bywa – miło było kupić pamiątki z pobytu, odbyć spacer po Kudowie, a wieczorem wymienić wrażenia z każdego dnia. Szkoda tylko, że czas tak szybko płynie... Pozostały nam wspomnienia i zdjęcia.

Statut szkoły

Podręczniki

podreczniki

1200716
Dzisiaj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie
433
433
5439
1200716

Twój IP: 54.167.15.6