Polecamy

WWW-mysliborz

WWW-powiat mysliborski

Starszy brat, starsza siostra.

Starszy brat, starsza siostra”

Wolontariat  „Starszy brat, starsza siostra” funkcjonuje od 2012 r. Co roku pod opieką Pani Elżbiety Kozłowskiej grupa wolontariuszy odwiedza uczniów Ośrodka Szkolno – Wychowawczego TPD w Myśliborzu. Spotkania odbywają się dwa lub trzy razy w miesiącu. W tym czasie wolontariusze  naszej szkoły i uczniowie ośrodka chodzą na spacery, wspólnie czytają książki, bawią się, grają i malują.

Wolontariusze nabierają umiejętności potrzebnych do współpracy z osobami upośledzonymi umysłowo. Uczą się akceptacji „inności”. Przekonują się, że ludzie o specjalnych potrzebach „też mają uczucia” i potrzebują wsparcia i akceptacji, która daje im poczucie bezpieczeństwa.

W roku szkolnym 2013/2014 grupa uczniów naszej szkoły, która aktywnie włączyła się w te działania, zasługuje na szczególne podziękowania:

  1. Nicola Cibor
  2. Błażej Wolański
  3. Julia Rampała
  4. Martyna Rampała
  5. Aleksandra Królikowska
  6. Katarzyna Adamska

 

Statut szkoły

Podręczniki

podreczniki

1206385
Dzisiaj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie
114
1769
11108
1206385

Twój IP: 18.205.19.203