Polecamy

WWW-mysliborz

WWW-powiat mysliborski

CZTERY PORY ROKU - JESIENNE SPOTKANIA


CZTERY PORY ROKU pod takim wspólnym hasłem kryje się propozycja wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariuszy przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Noblistów Polskich w Myśliborzu skierowana do podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi.
14 października 2009 r. odbył się pierwszy cykl pod tytułem „JESIENNE SPOTKANIA”. Spotkanie które odbyło się w placówce ŚDS, to interesujące zabawy z materiałem przyrodniczym. Uczestnicy wykonali techniką collage przepiękne jesienne bukiety, kompozycje z darów jesieni. Poprzez wspólne inicjatywy dążymy do zwiększenia udziału niepełnosprawnych mieszkańców naszego powiatu w życiu społecznym. Takie spotkania to również okazja do wzajemnego, lepszego poznania się, wspólnej zabawy. Podczas tych zajęć wolontariusze nauczyli się jeszcze lepiej nawiązywać kontakt z osobami o różnych cechach charakteru i konkretnych umiejętnościach, a także zrozumieli, że ludzie na te same sytuacje reagują w różny sposób. Ponadto wiedzą, że akceptacja innych takimi jakimi są, to warunek dobrych kontaktów z ludźmi.
Drugi cykl "ZIMOWE SPOTKANIA"  odbędzie się w grudniu (ozdoby świąteczne, stroiki, kartki itp.)
Trzeci cykl  "WIOSENNE PORZĄDKI" odbędzie się w marcu (porządki wiosenne w domach podopiecznych).
Czwarty cykl „LETNIE ZABAWY” odbędzie się w maju (gry i zabawy na świeżym powietrzu połączone z ogniskiem).

Statut szkoły

Podręczniki

podreczniki

1223128
Dzisiaj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie
349
349
10675
1223128

Twój IP: 54.83.93.85