Polecamy

WWW-mysliborz

WWW-powiat mysliborski

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

     IMG 2553

3 września br. uroczystym apelem rozpoczęliśmy nowy rok szkolny w Zespole Szkół im. Noblistów Polskich. Poczet flagowy wniósł flagę narodową, a potem wszyscy uczniowie odśpiewali hymn narodowy.  

     Początek września jest także przypomnieniem wybuchu II wojny światowej. Przy obelisku upamiętniającym zamordowanego przez NKWD aspiranta Jakuba Zimostrada złożono kwiaty i zapalono znicz. Prowadzący apel przypomnieli, że 1 września 1939 roku był początkiem najtragiczniejszych doświadczeń we współczesnej historii naszego państwa, całej Europy i świata. Pamięć o tamtych wydarzeniach jest wciąż żywa i winna być przestrogą dla wszystkich pokoleń. Równocześnie niech te tragiczne wydarzenia pozostaną historią, a wrzesień łączy się w naszej świadomości z miłym powrotem do szkoły.

     Wszystkich uczniów, a zwłaszcza klasy pierwsze LO, nauczycieli, wychowawców i pracowników szkoły powitała serdecznie dyrektor szkoły mgr Beata Fryder. Zwracając się do uczniów, życzyła im, aby czas spędzony w szkole był radosny, satysfakcjonujący i prowadził do sukcesów. Szczególne słowa skierowane zostały do uczniów klas maturalnych, którym pani dyrektor życzyła, aby egzamin maturalny zakończył się dla nich osiągnięciem jak najwyższych wyników i sprawił, że rozpoczną wymarzone studia, mogąc realizować wyznaczone sobie cele.

     Życzenia udanego, radosnego i pracowitego roku szkolnego złożyli także uczniom obecni na apelu wicestarosta Powiatu Myśliborskiego pan Mariusz Norsesowicz i przewodniczący Rady Miasta pan Roman Wąsik. Radę Rodziców reprezentowała pani Małgorzata Matysiak.

     Wicedyrektor szkoły mgr Danuta Jurek przedstawiła uczniom klas pierwszych wychowawców, a potem wszyscy udali się do klas, aby na dobre rozpocząć rok szkolny.

     Od jutra czekają nas szkolne obowiązki, do których wszyscy wracają po dwóch miesiącach odpoczynku. 

 

Statut szkoły

Podręczniki

podreczniki

1505037
Dzisiaj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie
176
176
16141
1505037

Twój IP: 18.206.13.28