Polecamy

WWW-mysliborz

WWW-powiat mysliborski

piknik charytaywny dla 3 letniego oskara kolejny sukces uczniów i nauczycieli naszej szkoły

41022970 1920508758027047 7390399566811496448 n

9 września po raz drugi udało nam się z powodzeniem zorganizować Piknik Charytatywny. Tym razem dla 3 letniego Oskara chorego na mukowiscydozę, którego rodzice zwrócili się do nas z prośba o pomoc. Współczesna medycyna nie potrafi wyleczyć mukowiscydozy, jednak dzięki zastosowaniu nowoczesnych środków i metod terapeutycznych w zwalczaniu objawów oraz dostępności specjalistycznych zabiegów w odpowiednio przystosowanych placówkach leczniczych można znacząco wydłużyć życie chorych. Oskarowi i jego rodzicom codzienne zmaganie się z chorobą ułatwiłaby kamizelka na którą właśnie postanowiliśmy uzbierać. Nikogo nie musieliśmy namawiać. Jako pierwszy z własnej inicjatywy zgłosił się do nas pan Robert Dudek reprezentujący MKS Osadnik, który wyraził chęć pomocy podczas organizacji i zaproponował zorganizowanie turnieju piłkarskiego. Dlatego też postanowiliśmy zorganizować wspólny PIKNIK, który odbyłby się na świeżym powietrzu, aby zarówno turniej jak i cala reszta mogły odbyć się w tym samym miejscu.

Przygotowania do tak dużej imprezy trwały prawie pół roku. Pracował nad tym sztab ludzi, których nie sposób tutaj wymienić. Cały ciężar z ramienia szkoły wzięły na siebie Pani dyrektor Beata Fryder oraz Pani Aneta Pasturczak – kilkukrotnie organizujące podobne akcje, z ramienia MKS Osadnik Pan Robert Dudek oraz odpowiadająca na każdy nasz apel dotyczący pomocy potrzebującym pani Dorota Gzela. Należy wspomnieć również o dwóch młodych dziewczynach: Oliwii Mikołajewicz uczennicy naszej szkoły a jednocześnie przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego oraz jej koleżance Nikoli Krzyżyk, które to w pocie czoła w upalne lipcowo-sierpniowe dni przemierzały wszerz i wzdłuż ulice Myśliborza, aby nakłonić ludzi o dobrych sercach do pomocy i znaleźć sponsorów. Bo całość naszego Pikniku zorganizowaliśmy głównie dzięki pomocy wielu myśliborskich instytucji, zakładów, przedsiębiorców oraz prywatnych osób. Piknik nie objąłby swoim zasięgiem tak dużej liczby wspaniałych uczestników, gdyby nie nieoceniona pomoc dyrektor MOK-u Pani Doroty Wolanin oraz pracowników tej instytucji, TVB 24 Myślibórz, FOTOPOS Myślibórz, Twoje Radio Stargard oraz radio Lipiany. To oni zadbali o to aby nas było widać i słychać zarówno przed piknikiem jak i w jego trakcie. Swoją obecności zaszczyciły nas zespoły muzyki disco polo: Locus, Jocer Squad, Louders oraz Fenomen. Zespół Fenomen był z nami już drugi raz. Nie możemy nie wspomnieć, że wszystkie zespoły zagrały charytatywnie. Po raz drugi gościliśmy również Zespół Tańca Aluzja z Gorzowa oraz nasz rodzimy Klub tańca Estera.

Finansowe wsparcie otrzymaliśmy od Starosty Powiatu Myśliborskiego pani Danuty Patkowskiej oraz Burmistrza Miasta i Gminy Myślibórz pana Piotra Sobolewskiego. Dodatkowo zarówno pani Starosta jak i pan Burmistrz objęli nasz Piknik honorowym patronatem.

Po raz drugi mogliśmy również liczyć na osoby, których nie było widać i słychać, ale to dzięki nim prawie co godzinę znaliśmy kwotę pieniędzy jaką w danym momencie udało się uzbierać. Nad sprawnym liczeniem oraz bezpieczeństwem zbieranych pieniędzy czuwały przez cały czas trwania pikniku pani Danuta Jurek, pani Iwona Sławińska oraz pani Barbara Figiel.

Statut szkoły

Podręczniki

podreczniki

1595342
Dzisiaj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie
301
1891
16724
1595342

Twój IP: 3.237.71.23