Polecamy

WWW-mysliborz

WWW-powiat mysliborski

Cztery proste sposoby na dobrą formę ciała i psyche.

Witam w nowym roku szkolnym 2013/2014.

Już od 3 września 2013 r. w naszej szkole jest przydzielana pomoc psychologiczno – pedagogiczna dla dzieci  posiadających  opinie, orzeczenia oraz dla dzieci wskazanych przez zespół ds. pomocy psychologiczno – pedagogicznej.

W tym zakresie 26 września  br. odbyło  się spotkanie z udziałem Pani Dyrektor Poradni Psychologiczno- – Pedagogicznej  w Myśliborzu oraz naszego szkolnego psychologa z rodzicami uczniów objętych pomocą.

Zapraszam codziennie w godzinach od 8:00 do 12:30 zarówno rodziców jaki uczniów oraz przedstawicieli różnych instytucji świadczących pomoc na rzecz dzieci.

Życząc spokojnego, dobrego i owocnego roku szkolnego 2013/2014  proszę o zapoznanie się z czterema zasadami uzdrawiającymi nasze ciało i psyche i wcielenie ich w życie.

Pedagog szkolny mgr  Joanna Obidowska- Kuczyńska

 

Cztery  proste sposoby na dobrą formę  ciała i psyche.

1. Zrób listę trudnych zmian, jakie się w Twoim życiu dokonały. Zanotuj emocje, które im towarzyszyły. Spójrz na te trudne momenty nie jak na traumę, ale jak na kolejne etapy niezbędnej edukacji.


2. Uporządkuj czas przeszły . Zrób remanent przeszłości , odnosząc do niej powiedzenie Marka Twaina:  "Cierpiałem z powodu wielu nieszczęść, z których większość się nie wydarzyła".


3. Praktykuj uważność. Nie wybiegaj myślami zbyt daleko w przyszłość. Wywołuje to niepotrzebny i szkodliwy niepokój. Naucz się zatrzymywać w zamartwianiu tym, co będzie, kiedy będzie …


4. Przez tydzień co wieczór zanotuj trzy rzeczy , które  Ci się tego dnia udały. Skupienie na dniu  dzisiejszym nie tylko pomaga w radzeniu sobie z dolegliwościami depresyjnymi, nerwicowymi i psychosomatycznymi, ale też poprawia relacje z bliskimi i wycisza lęki.

Statut szkoły

Podręczniki

podreczniki

1269632
Dzisiaj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie
19
1821
7788
1269632

Twój IP: 18.215.161.19