Polecamy

WWW-mysliborz

WWW-powiat mysliborski

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 99 LAT NIEPODLEGŁEJ POLSKI

Historia państwa polskiego obfitowała w wiele wydarzeń. Były okresy wzlotów i upadków, lecz najbardziej tragiczny dla Polski okazał się koniec XVIII wieku. Trzej potężni sąsiedzi Polski – Rosja, Prusy i Austria, korzystając z osłabienia naszego kraju, podzielili ziemie Polski pomiędzy siebie i wprowadzili własne rządy. Katastrofa rozbiorów i utrata państwowości nie załamały jednak narodu polskiego. Jego wola przetrwania i uparte dążenie do odzyskania niepodległości stały się podstawą do odrodzenia wolnej Ojczyzny.PB081066


W listopadzie 1918 roku Polska po ponad stu dwudziestu latach niewoli pojawiła się znowu na mapach świata i stała się wolnym państwem. Dużą zasługę w odzyskaniu przez Polskę niepodległości miał Józef Piłsudski, który otrzymał naczelne dowództwo nad Wojskiem Polskim. Powierzono mu pełnię władzy oraz godność Tymczasowego Naczelnika Państwa.
11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Również w naszej szkole chcieliśmy upamiętnić to święto. 10 XI br. uczniowie klas I LO c i II LO b przygotowali uroczysty apel z okazji odzyskania niepodległości. Część artystyczną uświetniły chór i orkiestra, prowadzone przez pana Andrzeja Wachowicza. Podczas tak poważnej uroczystości nie zabrakło również patetycznego akcentu. Kornel Grabowski, Jakub Kowalski i Karol Warżała zaprezentowali piosenkę zespołu Chłopcy z Placu Broni pt. „Kocham wolność”. Wszyscy uczniowie podczas apelu przysłuchiwali się recytowanym wierszom i śpiewanym pieśniom, a potem razem z nauczycielami zaśpiewali polski hymn narodowy.
Na zakończenie apelu głos zabrała pani dyrektor mgr Beata Fryder, dziękując wszystkim za przybycie, wzorową postawę podczas apelu i poświęconą uwagę. /AF/

 

Statut szkoły

Podręczniki

podreczniki

1202822
Dzisiaj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie
305
2539
7545
1202822

Twój IP: 54.227.186.112