Polecamy

WWW-mysliborz

WWW-powiat mysliborski

Światowy dzień walki z AIDS

1 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z AIDS. Istotą tego dnia jest przypomnienie o chorobie, wywoływanej wirusem HIV oraz o tych, którzy przegrali w tej nierównej walce. Z tej okazji po pierwszej godzinie lekcyjnej odbył się apel dla klas gimnazjalnych i licealnych.

aids1


Uczennice klas drugich liceum: Marcelina Dyndał oraz Katarzyna Parniak przedstawiły krótką animację. Film miał przypomnieć wszystkim o tym, czym jest AIDS, jakie są drogi zakażenia wirusem HIV oraz z jakimi trudnościami spotykają się na co dzień osoby zakażone.
Następnie pani dyrektor Beata Fryder wręczyła pamiątkowe dyplomy oraz nagrody dla zwycięzców szkolnego konkursu wiedzy o AIDS i HIV, który odbył się 15 listopada.
I miejsce zajęła Martyna Pańczuk z kl. III Cg
II miejsce zajęła Marcelina Dyndał z kl. II B LO
II miejsce zajęła Paulina Radziuk z kl. III B LO
Nagrody zostały ufundowane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Myśliborzu.
Również w trakcie apelu uczniowie mieli okazję przyczepić czerwoną kokardkę – znak solidarności z osobami zakażonymi wirusem HIV oraz chorymi na AIDS.
Mamy nadzieję, że przedstawione informacje pozwolą naszym uczniom być bardziej świadomymi, ponieważ niewiedza oraz lekceważenie jest największym zagrożeniem dla nas samych, oraz naszych przyszłych partnerów.
Gratulujemy wysokich wyników w konkursie i dziękujemy za udział w spotkaniu w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS.

aids3aids4aids2

Statut szkoły

Podręczniki

podreczniki

1200748
Dzisiaj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie
465
465
5471
1200748

Twój IP: 54.167.15.6